НОВИНИ

27.04.2005 | Нещодавні зміни в Україні вражаючі - комісар ЄС Беніта Ферреро Вальднер
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

“Що знаходиться за горизонтом взаємин між Україною і Європейським Союзом ?”. З доповіддю на таку тему виступила  в Брюсселі комісар ЄС у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро- Вальднер, під час ділової вечері в Інституті “Схід-Захід”.


Свій виступ пані Беніта Ферреро- Вальднер розпочала із заяви, про те, що останні десятиліття взаємини між Євросоюзом і Україною знаходились в стані стагнації. І та колишня риторика з боку офіційного Києва про його прагенння наблизитись до ЄС не сприймалась інакше, як пустопорожні заяви.

Далі пані Вальднер зауважила, що нині взаємини між ЄС і Україною набувають іншого змісту і ЄС вбачає в Україні ключового партнера. Нещодавні зміни, наголосила пані Беніта Ферреро- Вальднер, просто вражаючі. Це зміна уряду, пріоритети якого полягають в дотриманні главенства закону, демократичних свобод, права.

Комісар ЄС у справах зовнішньої політики вважає, що за президенства Віктора Ющенка, Україна одержала реальний шанс на на більш демократичне і проквітаюче майбутнє. Але водночас, продовжила Беніто Ферреро- Вальднер, ЄС не повинен забувати, що справжніми героями “Помаранчевої революції “ були прості українські люди, яких не налякали чутки про солдатів і танки.

Беніта Ферреро -Вальднер, заявила , що важливим інструментом у подальшому розвитку взаємин між Україною і ЄС повинен стати План дій в рамках Європейської політики сусідства. Ключовим пріоритетом цього плану є спрощення візового режиму. "Я вірю," -наголосила пані Вальднер, - "що вирішення цього питання демонструватиме на ділі, що ЄС є для України є її справжнім партнером”.

Ми також розуміємо, сказала Комісар ЄС, яким важливим для України є набуття ринкового статусу. Нещодавно Євросоюз передав усі необхідні вимоги, для того, щоб цей статус Україна змогла набути. Чимало досягнуто і в інших сферах , зокрема це стосується створення вільної торговельної зони між Україною і ЄС. І, підсумувала пані Беніта Фереро- Вальднер , важливим елементом подальшого розвитку взаємин між ЄС і Україною, стала домовленість про об’єднання зусиль у врегулюванні Придністровського конфлікту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект