НОВИНИ

27.04.2005 | Чи зашкодить “візовий скандал” у ФРН спрощенню візового режиму України з ЄС?
Джерело - ProEUROPA

Перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко вважає, що “візовий скандал” у ФРН є "своєрідною реакцією на політичні процеси в самій Німеччині".
 
Як передає УНІАН, про це А.Бутейко сказав, відповідаючи на запитання, як цей скандал може позначитися на переговорах з ЄС щодо спрощення візового режиму.
 
А.Бутейко вважає, що "абсолютно немає підстав для обвинувачення в цьому українців". "Для нас було дивним чути заяви деяких людей про те, що українці, які приїхали до ФРН, це головним чином злочинці чи дівчата легкої поведінки", - зазначив А.Бутейко, додавши, що "це образливо для українського народу".
 
Він зазначив, що офіційні запити свідчать про те, що український фактор вносить до рівня злочинності ФРН менше 0,02%. "Тому той величезний шум і екстраординарність ситуації, коли розглядається цей український фактор аж на рівні парламенту, це, на мою думку, перебільшення", - зазначив А.Бутейко.
 
Як повідомлялось, 25 квітня глава МЗС Німеччини Йошка Фішер сказав, що бере на себе відповідальність за скандал, пов'язаний із послабленням візових вимог для тисяч туристів з України.
 
Однак Й.Фішер при цьому звинуватив німецьку опозицію в "роздуванні скандалу" і "криміналізації" громадян України. За його словами, твердження, ніби спрощений порядок видачі східноєвропейцям дозволів на в?їзд до Німеччини створив загрозу безпеки країни, наповнивши ФРН кримінальними елементами, є не більше ніж пропагандистським прийомом опозиції.
 
Керівник німецького МЗС підкреслив, що подібна пропаганда вже призвела до того, що в очах німців українці перетворилися на народ чорноробів і повій, охочих за всяку ціну потрапити на німецький ринок.
 
Загалом міністр закордонних справ ФРН звинуватив опозиційний Християнсько-демократичний союз у використанні "візового скандалу" в суто внутрішньополітичних цілях, зокрема, для того, що "очорнити" правлячу "червоно-зелену" коаліцію.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект