НОВИНИ

27.04.2005 | Рибачук презентував "Дорожню карту" виконання плану дій Україна-ЄС на 2005 рік
Джерело - ProEUROPA

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук презентував "Дорожню карту" Україна-ЄС на 2005 рік у рамках представлення Плану дій Україна-ЄС.


Як передає УНІАН, О.Рибачук поінформував, що План дій Україна-ЄС включає такі напрямки: політичний діалог та реформування; економічні та соціальні реформи і розвиток; торгівля, ринкові та регуляторні реформи; співробітництво у сфері юстиції та внутрішніх справ; транспорт, енергетика, інформаційне суспільство та навколишнє середовище; міжлюдські контакти.


О.Рибачук наголосив, що уся діяльність у рамках виконання Плану дій Україна-ЄС відповідає Програмі уряду України "Назустріч людям". Він зазначив, що у 2005 році від України очікують побудови правової держави, детінізації економіки та подолання корупції, отримання Україною статусу країни з ринковою економіки, вступ України до СОТ, взаємний доступ до ринків України та ЄС, лібералізацію візового режиму з ЄС, розвиток транс-європейських мереж, посилення інституційної спроможності з питань євроінтеграції та формування проєвропейської більшості в Україні та позитивного міжнародного іміджу за межами держави.


О.Рибачук також нагадав, що 13 червня 2005 року в Люксембурзі відбудеться Рада з питань співробітництва між Україною та ЄС, а у жовтні 2005 року в Україні планується саміт Україна-ЄС під головуванням Великої Британії.


О.Рибачук повідомив, що 22 квітня Кабмін ухвалив розпорядження "Про затвердження заходів щодо виконання у 2005 році Плану дій Україна-ЄС. Цим розпорядженням Кабмін визнав таким, що втратило чинність розпорядження уряду від 27 серпня 2003 року "Про заходи щодо використання Україною нових можливостей розширення ЄС та запобігання його можливим негативним наслідкам для України”. Органам виконавчої влади доручено забезпечити виконання заходів за рахунок коштів, передбачених на 2005 рік у відповідних бюджетах на зазначені цілі, а також коштів з інших джерел, не заборонених законодавством.


Центральні органи виконавчої влади, відповідальні за виконання заходів, мають забезпечити супроводження у ВР проектів законів, розроблення яких передбачено заходами.


О.Рибачук також зазначив, що в Україні спостерігаються позитивні зміни у питанні спрощення візового режиму. Він наголосив, що указ Президента від 31 березня 2005 року "Про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян держав членів ЄС та Швейцарської конфедерації" (на період з 1 травня 2005 до 1 вересня 2005 року) був сприйнятий схвально і знайшов підтримку у всіх структурах ЄС. За словами О.Рибачука, таке рішення є дуже важливим для інвестиційного клімату в Україні. Крім того, за словами віце-прем?єра, це покращить міжнародний імідж України та зробить державі промоушн.


О.Рибачук у свою чергу сподівається на спрощення візових процедур для Українців, зокрема, запровадження безвізового режиму для дипломатів та інші пом?якшення візового режиму. Він наголосив, що у цьому питанні можна помітити суттєвий прогрес.


Як повідомлялось, 23 лютого ц. р. Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції у Страсбурзі після виступу в Європарламенті повідомив, що на шляху до ЄС Україна планує сформувати на поточний рік план "Дорожня карта" з шести пунктів.


За словами Президента, перший пункт - набуття статусу країни з ринковою економікою у першій половині цього року;


другий – до листопада провести всі переговори і завершити технічні процедури для вступу України в СОТ;


третій – розпочати консультації відносно формування зони вільної торгівлі між Україною і ЄС;


четвертий – досягнення домовленостей про спрощення візового режиму;


п?ятий - забезпечити доступ України до конкретних галузевих проектів (В.Ющенко зазначив, що найближчим часом будуть проведені консультації з керівництвом ЄС відносно концепції, яку запропонує Україна в енергетичній сфері);
шостий - облаштування українських кордонів і митниць за європейськими стандартами.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект