НОВИНИ

26.04.2005 | ЄС і Хорватія прагнуть відновити переговори
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Cоюзу обговорюють  можливості відновлення переговорів про про вступ Хорватії до ЄС. На засіданні в Люксембурзі міністри заслухають головного прокурора Гаазького трибуналу Карлу дель Понте та представників хорватського уряду.

 Процес приєднання балканської країни до Євросоюзу було заморожено в березні. Умовою його відновлення названо покращання співпраці країни з Міжнародним трибуналом у Гаазі, що розслідує воєнні злочини в колишній Югославії.

Напередодні договори про вступ до ЄС підписали Румунія та Болгарія. 

Підпісані офіційними Бухарестом і Софією документи не передбачають безапеляційного вступу нових членів до лав держав Євросоюзу саме після новорічної ночі 2007 року. Для здобуття права на членство в об”єднаній Європі національні уряди Румунії та Болгарії мають спершу добряче попрацювати.

 Зокрема, у побажаннях Брюсселя йдеться про викорінення корупції у тих країнах. Якщо ж реформи будуть запізнілими, не виключено, що румуни та болгари ще один рік проживуть поза межами ЄС. Проте – це є малоймовірним варіантом розвитку подій, бо комісар Євросоюзу з розширення Олі Рен на церемонії підписання угод говорив лише про наполегливу працю: ”Впродовж 21 місяця, що залишився, Болгарія і Румунія зобов”язані вдатися до ключових реформ і цілком відповідати вимогам, які були поставлені перед ними на переговорах у Косово. Час спливає з кожним днем, з кожним тижнем”. Після приєднання Румунії та Болгарії число країн-членів ЄС зросте до 27, а кордони єдиної Європи вперше сягатимуть узбережжя Чорного Моря. Водночас нова хвиля розширення на 625 кілометрів збільшить державний кордон України з Європейським Союзом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7666. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект