НОВИНИ

26.04.2005 | Розпад СРСР Путін назвав найбільшою геополітичною катастрофою
Джерело - Українська правда

Російський президент Володимир Путін назвав розпад Радянського Союзу в 1991-му році найбільшою геополітичною катастрофою 20-го століття.

Про це він заявив під час щорічного звернення до Федеральних зборів.

Він сказав, що через це мільйони росіян залишилися за межами нової Росії.

"Насамперед треба визнати, і я про це говорив раніше, що розвал Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою сторіччя. А для російського народу це стало справжньою драмою. Десятки мільйонів наших громадян і співвітчизників опинилися за межами Російської Федерації", - сказав Путін.

Президент Росії також наголосив на тому, що Росія зобов'язується захищати права російських громадян за кордоном:

"Для нас залишається найважливішим питанням міжнародна підтримка у забезпеченні прав російських співвітчизників за кордоном, і це не є предметом політичних чи дипломатичних торгів", - сказав він.

"Ми розраховуємо, що нові члени НАТО і ЄС на пострадянському просторі своїми діями доведуть повагу до прав людини, включаючи права національних меншин. Не мають права від інших вимагати дотримання прав людини ті, хто сам їх не дотримується, не поважає, або не може забезпечити", - наголосив Путін.

Він додав, що головним політичним викликом для Росії є розвиток демократичної і вільної країни. Однак, за його словами, швидкість та умови, за яких відбуватиметься цей процес буде визначати сама Росія.

Кореспонденти кажуть, що це була відповідь на закиди з боку Заходу про недотримання демократії в Росії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект