НОВИНИ

26.04.2005 | Кваснєвський пропонує ввести візові пільги для українців
Джерело - Українська правда

Президент Польщі Александер Кваснєвський вважає, що ЄС слід ухвалити низку заходів, "щоб показати, що Україну в Європі чекають".

За його словами, повинні з'являтися інші практичні заходи з боку ЄС - "наприклад, відповісти на відміну Україною з 1 травня візового режиму для громадян ЄС і Швейцарії введенням з боку ЄС пільгових віз для українських студентів, вчених, працівників культури і духовних осіб".

Про це Кваснєвський заявив в інтерв'ю австрійській газеті "Die Presse", опублікованому 25 квітня, підсумовуючи напередодні відставки з президентського поста свою роль у питанні підтримки України на міжнародній арені.

"Якби мені довелося займатися цим питанням знову, то я, напевно, розставив би в тих або інших політичних питаннях трохи інші акценти".

"Але в політиці по відношенню до України я, як мені здається, робив все правильно, був послідовним, і у мене не було ніколи непорозумінь в столицях інших держав. В цьому відношенні мій підсумок виходить більш ніж задовільним", заявив Кваснєвський.

"Був сенс в тому, що всі ці роки я вказував на те, що Україна - це не якась невідома країна на сході Європи", - уточнив Кваснєвський.

"Ця країна - не штучне утворення, в Україні - суспільство, що склалося, з глибоким корінням. "Помаранчева революція" крім цього стала свідоцтвом народження громадянського суспільства. Воно сприятиме розвитку демократичних інститутів. Одним словом, Україна стала на вірний шлях", наголосив Кваснєвський.

Він знову підкреслив важливість надання перспективи членства в ЄС Україні: "В довгостроковому плані перспективу вступу треба дати".

"Це питання не найближчих декількох років, а, напевно, подальших десяти або навіть більше років. ЄС повинен враховувати, що Україна - суверенна, незалежна країна, що має власні плани і пріоритети".

"З обранням Віктора Ющенка більшість українців показали, що вони хочуть в ЄС і в НАТО, що хочуть бути частиною Заходу. Ющенко постійно використовує емоційний аргумент, кажучи, що на карті Європи, від околиць Заходу до Уралу, Україна знаходиться точно посередині і є, свого роду, серцем Європи", зазначив Кваснєвський.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект