НОВИНИ

26.04.2005 | Фішер узяв на себе політичну відповідальність за "візовий скандал" у ФРН
Джерело - ProEUROPA

Міністр закордонних справ ФРН Йошка Фішер звинуватив опозиційний Християнсько-демократичний союз у використанні "візового скандалу" в суто внутрішньополітичних цілях, зокрема, для того, що "очорнити" правлячу "червоно-зелену" коаліцію.
 
Опозиція звинувачує міністра у тому, що ліберальна політика уряду ФРН відкрила двері нелегальним мігрантам зі Східної Європи, в першу чергу - з України, повідомляє "Німецька хвиля".
 
Вперше в історії ФРН керівник МЗС у понеділок дає свідчення перед комісією бундестагу при включених телекамерах по "справі про візи", і при цьому засідання комісії транслюють три телекомпанії.
 
Виступаючи в Бундестагу перед парламентською комісією з розслідування обставин надання полегшеного візового режиму громадянам держав Східної Європи, голова німецької дипломатії взяв на себе "всю політичну відповідальність за допущені МЗС помилки", наголосивши, що не збирається йти у відставку.
 
На початку свого виступу перед комісією Бундестагу Й.Фішер звинуватив опозицію в "роздуванні скандалу" і "криміналізації" громадян України. Водночас Й.Фішер наголосив, що твердження, ніби спрощений порядок видачі східноєвропейцям дозволів на в´їзд до Німеччини створив загрозу безпеки країни, наповнивши ФРН кримінальними елементами, є не більше ніж пропагандистським прийомом опозиції.
 
Керівник німецького МЗС підкреслив, що подібна пропаганда вже призвела до того, що в очах німців українці перетворилися на народ чорноробів і повій, охочих за всяку ціну потрапити на німецький ринок.
 
Напередодні співголова партії "зелених" Клаудіа Рот заявила, що з´ясувати всі відкриті питання візового скандалу навряд чи вдасться і після виступу Й.Фішера. Міністр закордонних справ зможе розставити всі крапки щодо принципів сучасної візової політики.
 
Колишній держсекретар МЗС ФРН Лудгер Фольмер у березні 2000 року дав вказівку німецьким консульським установам у спірних випадках керуватися "свободою громадян на пересування", що, як стверджують деякі експерти, відкрило двері до Німеччини для контрабандистів "живим товаром" із держав СНД,


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект