НОВИНИ

25.04.2005 | У Вірменії марш до меморіалу жертв геноциду
Джерело - Українська служба ВВС

У столиці Вірменії Єревані сотні тисяч людей взяли участь у марші на відзнаку 90-ї річниці масового вбивства вірменів у східній Туреччині під час Першої світової війни.


Організатори ходи сподівалися, що в акції загалом візьмуть участь півтора мільйони людей, символізуючи число жертв у Вірменії 1915-17 рр.

Хода до меморіалу загиблим розпочалася рано вранці і тривала під палючим сонцем. У ході взяли участь багато представників вірменської діапори зі США та Європи.

Іноземні делегації та політики очолювали процесію до меморіалу жертвам вбивств. За ними йшли сотні тисяч людей різного віку - від молоді до старших людей, які пам'ятають вбивства, які вірменський народ називає геноцидом.
Минуло 90 років, але минуле й надалі переслідує Вірменію.

Кордони Вірменії з Туреччиною закриті і між двома країнами немає дипломатичних стосунків. Народ Вірменії хоче, аби Туреччина й увесь світ визнали вбивства 1915-го року як перший геноцид двадцятого сторіччя.

Але Туреччина наполягає, що число загиблих значно перебільшене і що вірмени були жертвами Першої світової війни, а не геноциду.

У той час як Анкара готується до початку переговорів про вступ до Європейського Союзу у жовтні, уряд в Єревані сподівається, що Європа примусить Туреччину змінити позицію, і саме це - одна з вимог учасників маршу.

Вірменська діаспора утричі перевищує кількість населення Вірменії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект