НОВИНИ

25.04.2005 | Президенти країн ГУУАМ підписали спільну декларацію
Джерело - ProEUROPA

Президенти країн - учасниць ГУУАМ на саміті в Кишиневі підписали Декларацію "В ім´я демократії, стабільності і розвитку".
 
Як передає УНІАН, декларацію підписали президенти Азербайджану Ільхам АЛІЄВ, Грузії Михайло Саакашвілі, Молдови Володимир Воронін і України Віктор Ющенко.
 
У документі, підписаному президентами, зокрема йдеться про їх відданість принципам демократії, верховенства закону і пошани, основних прав і свобод людини, в прагненні розвивати економічну співпрацю держав ГУУАМ.
 
Президенти підтверджують необхідність протидії міжнародному тероризму і екстремізму, і пов´язаними з ними такими явищами, як незаконний оборот наркотиків, організована злочинність, торгівля людьми, нелегальна міграція, незаконна торгівля зброєю, розповсюдження зброї масового знищення, відмивання грошей і корупція.
 
Президенти висловлюю намір налагодити військово-політичну і військову співпрацю, зокрема у сфері миротворчих операцій.
 
Глави держав ГУУАМ відзначають безперспективність сепаратизму і дезинтеграції, і підкреслюють важливість інтенсифікації спільних зусиль у врегулюванні придністровської проблеми і конфліктів в Азербайджані й Грузії.
 
Президенти підкреслюють важливість рішення Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року і закликають усі держави ОБСЄ докласти максимум зусиль для виконання Росією прийнятих зобов´язань про повне виведення російських військ і озброєнь з Республіки Молдова і Грузії.
 
Лідери країн вітають недавні пропозиції, мирний план, представлений Президентом Грузії для Південно-Осетинської Автономії, "празький процес" переговорів, що триває, в рамках Мінської групи ОБСЄ, а також появу під час саміту ГУУАМ пропозицій Президента України і Президента Румунії щодо врегулювання придністровської проблеми.
 
Президенти підтверджують курс на поглиблення європейської інтеграції держав ГУУАМ, встановлення партнерських відносин з ЄС і НАТО з метою створення спільного простору безпеки, економічного і транспортного співробітництва, і заявляють про намір тісно взаємодіяти в цих областях. Президенти також підтверджують наміри продовжувати взаємовигідну співпрацю з США і розвивати найтісніші відносини з державами і організаціями, що поділяють цілі і принципи ГУУАМ.
 
Керівники держав виступають за якнайшвидшу реалізацію угоди про створення зони вільної торгівлі, використання транзитного потенціалу, зокрема для надійних поставок енергоносіїв, ефективного і безпечного функціонування транспортних коридорів.
 
Президенти підкреслюють необхідність енергетичної співпраці в рамках ГУУАМ, зокрема - активізації зусиль направлених на реалізацію спільних програм і проектів, на основі їх комерційної рентабельності, з транспортування енергоресурсів Каспійського регіону на європейський енергетичний ринок.


Також президенти виступають за посилення взаємодії в гуманітарній сфері, зокрема, співпраці в області туризму, охорони здоров´я, освіти, культури і спорту.
 
Президенти заявляють про намір створити на основі ГУУАМ регіональну організацію, яка має на меті демократію і розвиток.


 Президенти доручили Раді Міністрів закордонних справ Об´єднання відпрацювати відповідні питання і внести узгоджені пропозиції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект