НОВИНИ

29.03.2013 | В Європі вперше споживатимуть LNG з США, а Єврокомісар підтримав сланцевий газ
Джерело - Українська енргетика

Провідна британська енергетична компанія уклала угоду, яку прем’єр-міністр країни Девід Кемерон привітав як крок до енергетичної безпеки, проте з започаткуванням Європейською Комісією обговорення щодо кліматичних та енергетичних політик до 2030 року, думки щодо того, який напрям повинен взяти ЄС щодо нетрадиційного викопного палива, розділилися.
 


Майже два мільйони британських домівок будуть опалюватися сланцевим газом зі Сполучених Штатів протягом п’яти років в результаті угоди між британською компанією Centrica та американським постачальником скрапленого газу компанією Cheniere. Ця угода стала першою подібною в Європі.
 


Centrica, найбільша газова компанія в Великобританії, купуватиме скраплений газ у Cheniere, регазифікуватиме його та розповсюджуватиме для британських споживачів.
 


Кемерон привітав угоду як передвісника енергетичної безпеки. «Майбутні постачання газу з США допоможуть диверсифікувати наш енергетичний баланс та забезпечити британських споживачів новим довгостроковим, безпечним та доступним джерелом палива», сказав він.
 


Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер схвалбно висловився щодо сланцевого газу: «Я за видобуток сланцевого газу, особливо з міркувань безпеки і для зменшення цін на газ», сказав він. «В Сполучених Штатах, які є великим видобувачем сланцевого газу, ціни на нього в чотири рази нижчі за ціни в Європі».
 


Девід Неслін, член міжштатної комісії з питань нафти і газу США, відвідав минулого тижня Брюссель, щоб розповісти політикам в ЄС про правила щодо сланцевого газу в США, які дозволили великомасштабне використання палива.
 


«Ми всебічно оновили регулювання, щоб збільшити екологічний захист, прозорість та ефективність розширеного видобутку нафти і газу», заявив Неслін, який курував регулювання щодо викопного палива в штаті Колорадо.
 


Неслін говорив про сланцевий газ як перший крок на шляху до низьковуглецевої економіки, наводячи докази, що газ створює менше викидів вуглецю, ніж інші види викопного палива, такі як вугілля. «Природний газ може бути містком до чистішого енергетичного майбутнього. Відновлювані джерела енергії можуть потребувати певного часу», сказав він.
 


Проте Антуан Сімон, активіст організації Friends of the Earth Europe, заявив, що сланцевий бум в США не протриває довго та не забезпечить тривалої енергетичної безпеки та дешевого палива, попри підземні запаси країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект