НОВИНИ

24.03.2013 | Кіпр вирішив вдвічі збільшити податок на депозити
Джерело - ТВі

Фінансова криза на Кіпрі набирає обертів. Уряд Кіпру погодив з кредиторами – ЄС, ЄЦБ і МВФ – ставку податку на великі депозити в розмірі 20%, повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника з місцевого уряду, ім'я якого не називається. 


На Кіпрі, за оцінками українських експертів, зберігається від 2 до 3 мільярдів євро, що належать українським компаніям чи фізичним особам. Як правило, їхні депозити  перевищують критичну суму у 100 тис. євро. 


Таким чином, українці можуть втратити  400-600 млн. євро. 


Раніше уряд Кіпру заявляв, що взагалі відмовився від ідеї оподаткування депозитів. 


Введення податку на депозити – єдиний захід, за допомогою якої уряд Кіпру розраховує скоротити дефіцит бюджету, гарантії чого є головною умовою отримання допомоги від кредиторів. Якщо податок буде введений, Кіпр отримає 10 млрд євро від Євросоюзу та зможе уникнути дефолту. В іншому випадку найбільші банки країни збанкрутують вже в найближчі дні. 


Парламент острівної держави повинен прийняти відповідний закон. Попередній варіант законопроекту, який передбачав введення збору з усіх без винятку банківських депозитів, законодавча палата схвалювати відмовилася. Стара редакція передбачала введення податку в 9,9% на вклади понад 100 євро і 6,75% - на менші депозити. 


Ініціатива місцевої влади викликала паніку на острові, населення в масовому порядку стало намагатися вивести гроші з банків. Парламент Кіпру в п'ятницю був змушений прийняти закон, який дав уряду повноваження контролювати рух капіталу з метою запобігти масовому виведенню грошей з країни. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект