НОВИНИ

13.03.2013 | Ставицький запропонував качати азербайджанський газ до Європи через українську ГТС
За матеріалами - Української енергетики

В Баку міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький провів зустріч з першим заступником прем’єр-міністра Азербайджану Ягубом Ейюбовим щодо можливих спільних проектів в газовій сфері.
 
 
 
Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
 
 
 
Зазначається, що Едуард Ставицький звернув увагу азербайджанської сторони на задіяння газотранспортної системи України до постачання азербайджанського газу до Європи за допомогою Трансанатолійського газопроводу (TANAP), поставки труб українського виробництва для реалізації проекту TANAP, будівництво LNG-терміналу в Україні як складової проектів з постачання азербайджанського скрапленого газу.
 
 
 
Окрім цього, в розширеному форматі посадовець обговорив з міністром промисловості та енергетики Азербайджану Натіг Алієвим питання реалізації газотранспортних проектів – TANAP і AGRI, а також реалізацію гідроенергетичного потенціалу Азербайджанської Республіки, зокрема можливостей технічного переоснащення та реконструкції діючих ГЕС, а також проектування, будівництво і введення в експлуатацію нових ГЕС.
 
 
 
Нагадаємо, Трансанатолійський газопровід (TANAP) планується прокласти територією Туреччини для постачання азербайджанського газу до країн Європи. Пропускна спроможність газопроводу на першій стадії становитиме 16 млрд. кубометрів газу на рік, із яких 6 млрд. кубометрів використовуватиметься турецькими споживачами, а 10 млрд. кубометрів надходитимуть до європейських країн. На другому етапі планується збільшення обсягу постачань до 24 млрд. кубометрів. Введення в дію газопроводу заплановано на 2017 рік. За попередніми оцінками, вартість проекту становитиме 5-6 млрд. дол.
 
 
 
Проект AGRI (Інтерконнектор Азербайджан-Грузія-Румунія) розроблений для транспортування скрапленого газу з Каспійського регіону до Європи. Передбачається, що на першому етапі постачання сягатиме 2 млрд. кубометрів, на другому етапі –  5 млрд. кубометрів, на третьому – 8 млрд. кубометрів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект