НОВИНИ

12.03.2013 | Партнери по ЄС стурбовані суперечливою конституційною реформою в Угорщині
Джерлое - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на протести, угорські депутати підтримали суперечливі зміни до Конституції. „За“ проголосували 265 парламентаріїв, 11 – „проти“, а 33 утрималися, передає агентство Reuters. Політики з Європейського Союзу, США та багатьох інших держав світу закидають партії прем'єр-міністра Віктора Орбана обмеження демократичних прав за допомогою внесення змін до Конституції.
 
Більшість у парламенті вже схвалювала суперечливі правила у вигляді окремих законів, утім, Конституційний суд їх скасовував, нагадує агентство AFP. Тепер депутати вписали нові правила в Основний закон, водночас урізавши повноваження Конституційного суду. У майбутньому судді цієї інстанції не зможуть оцінювати закони по суті, вони зможуть перевіряти законодавчий акт лише на відповідність формальним процедурам. Так само і президентові дозволяється нові закони перевіряти лише формально, а потім він мусить їх підписувати.
 
Особливий захист сім'ї, за новими засадами, стосується лише офіційно одружених чоловіка та жінки. На батьків, які не перебувають у шлюбі, переваги та захист не поширюються. За визнання релігій у майбутньому має відповідати не юстиція, а парламент, який, крім того, не змушений буде пояснювати свої рішення. Зміни стосуються також студентів - хто хоче безкоштовно навчатися, мусить у майбутньому тривалий час працювати лише в цій країні. Крім того, дозволяється брати під варту безпритульних, якщо вони сплять на вулиці.
 
Шквал критики звідусіль
 
Рішення угорського парламенту викликало різку критику в Європі. „Ці зміни викликають занепокоєння з огляду на принципи правової держави, закони ЄС і стандарти Ради Європи“,- заявили голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Яґланд у понеділок, 11 березня. Експерти обох інституцій не мали можливості провести дискусії та роз'яснити окремі деталі цих змін, - йдеться у заяві. Ще за кілька годин до голосування Європейська комісія посилила тиск на Угорщину. У разі необхідності буде застосовано „усі інструменти“, щоб досягти того, що в Угорщині зберігатимуться принципи правової держави, заявила речниця Єврокомісії у Брюсселі.
 
Голова Єврокомісії Жозе Мануль Баррозу під час телефонної розмови з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном закликав відмовитися від конституційної реформи, оскільки вона суперечить принципам правової держави. У Єврокомісії побоюються, що нова Конституція обмежить права преси, незалежність Центробанку та системи юстиції, а також низки державних інститутів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект