НОВИНИ

04.03.2013 | Швейцарці через референдум висловилися за обмеження зарплат бізнесменів
Джерело - УКРІНФОРМ

У Швейцарії підведені підсумки референдуму про обмеження зарплат і бонусів для топ-менеджерів великих компаній, повідомляє місцевий інформаційний ресурс Volksstimme. За контроль бонусів проголосували 67, 9 відсотка швейцарців.
 
Ініціатор референдуму, що проходив під девізом "Проти шахрайства, наживи і нетрудових прибутків", Томас Міндер заявив: "Я дійсно дуже радий, результати - вражаючі. Я не пригадаю, щоб раніше навіть популярні питання, винесені на голосування, набирали більше шістдесяти відсотків голосів. Це - ясний сигнал федеральному уряду і парламенту. Вони не повинні були виступати проти ініціативи".
 
Пропозицію Т. Міндера схвалили в усіх кантонах країни. Достатні для винесення на референдум 100 тисяч голосів він зібрав ще 2006 року. І, попри те, що влада виступила з різкою критикою плану і закликала громадян голосувати "проти", в неділю ініціативу підтримала переважна більшість швейцарців.
 
Т. Міндер і його прибічники говорять, що топ-менеджери платять собі нечувані гроші. А ці кошти можна було б вкласти до резервних фондів компаній або направити на дивіденди акціонерам. Тепер же розмір зарплат і бонусів для керівників вищої ланки встановлюватимуть акціонери. Втім, тільки в тих компаніях, акції яких торгуються на біржі.
 
Оглядачі видання Wall Street Journal у зв'язку з референдумом у Швейцарії зазначають, що його результати можуть бути реалізовані на практиці вже наступного року. Водночас скептики вважають, що через бюрократичні процедуру набуття чинності його може бути відкладене як мінімум до 2015 року.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект