НОВИНИ

20.04.2005 | Зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО у Вільнюсі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Північноатлантичний Альянс не збирається втручатися в українсько-російські суперечки стосовно статусу Кримського півострова та базування в Криму російського чорноморського флоту. Про це в інтерв”ю ”Німецькій хвилі” заявив речник НАТО Роберт Пшел. Напередодні депутат російської Держдуми Віктор Алексніс завив, що у разі приєднання України до НАТО Росія має повернути до свого складу Крим. 

”Дві суверенні держави цілком спроможні вирішувати усі подібні питання самостійно”, - сказав Роберт Пшел. Він висловив переконання, що в геополітичному трикутнику Україна-Росія-НАТО є всі підстави для добрих стосунків поміж його учасниками.

Питання співпраці між Альянсом та цими двома колишніми радянськими республіками порушуватимуться, до речі, під час неформальної дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, яка розпочинається в середу у Вільнюсі. За словами Роберта Пшела, під час засідання комісії Україна-НАТО не йтиметься про терміни вступу офіційного Києва до цієї організації: "НАТО прагне допомагати Україні. Обговорення буде зосереджено на способах підтримки українських посадовців в питанні втілення реформ”, - сказав Пшел. Як наголошують у НАТО, саме від успіху перетворень і залежить швидкість просування України до лав альянсу.

Ключовою ж темою міністрів закордонних справ країн НАТО стане вдосконалення стратегічного політичного діалогу всередині Альянсу.

Також йтиметься про діяльність НАТО в Афганістані, Іраку, Косово та на Близькому Сході.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект