НОВИНИ

20.04.2005 | Росіяни знову висувають територіальні претензії щодо Криму
Джерело - Українська правда

Депутат Держдуми Росії, член фракції "Родіна" Віктор Алксніс вважає, що у зв'язку з намірами України вступити до НАТО Росія як відповідний захід має порушити питання про статус Криму.


Про це Алксніс заявив у вівторок, виступаючи в Сімферополі на мітингу, присвяченому 222-ій річниці проголошення російською імператрицею Катериною II маніфесту "Про включення острова Тамань і півострова Крим до складу Російської імперії".


За словами Алксніса, у ситуації, коли нинішнє керівництво України заявляє про євроатлантичні устремління, Росії й російському народу варто визначитися, як бути далі.


"Оскільки нинішнє керівництво України має намір перетворити українську територію, у тому числі й Крим, у плацдарм майбутньої збройної агресії Заходу проти Росії, виникає питання, як Росії в цій ситуації поводитися далі", - заявив російський парламентарій.


На його думку, Росія "повинна буде думати про відповідні заходи в політичній сфері, пов'язані зі статусом Криму, тому що, як би там не було, хто б що не говорив, в 1954 році Микита Хрущов прийняв неправове й неконституційне рішення про передачу Криму в Україну".


Алксніс додав, що оскільки раніше Україна входила в єдину державу - Радянський Союз, питання про статус Криму не піднімалося, однак при цьому відзначив, що з врахуванням того, що Україна "дрейфує у ворожий для Росії табір, Росія буде змушена думати, як бути зі статусом Криму для повернення Криму до складу Росії".


Він заявив, що Росія не може допустити, щоб у Севастопольській бухті стояли кораблі НАТО з ракетами, націленими на російські міста, а на українських аеродромах базувалися літаки з бомбами, які можуть летіти на російські міста й села.


"У цій ситуації українське керівництво має добре думати перед тим, як приймати подібні доленосні рішення", - заявив Алксніс.


Він відзначив, що Росія має переглянути й питання про відомий пакт Молотова-Ріббентропа й секретні протоколи до них. Як вважає депутат, Держдума у випадку вступу України в НАТО могла б прийняти заяву про визнання недійсними з моменту підписання секретних протоколів Пакту.


Він нагадав, що за цими протоколами Україна одержала у свій склад територію західної України.


У мітингу, організованому спільно Російською громадою Криму, партією "Російський блок", партією "Союз", партією "Держава" і ПСПУ, взяли участь близько 500 чоловік. Мітинг пройшов під численними російськими прапорами, а також партійними прапорами організаторів акції.


У мітингу також взяли участь і виступили лідер ПСПУ Наталя Вітренко, а також голова партії "Держава", екс-генпрокурор України Геннадій Васильєв.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект