НОВИНИ

20.04.2005 | Лукашенко критикує Україну за втручання у справи Білорусі
Джерело - Українська служба ВВС

Пан Лукашенко звинуватив Захід, загалом, і Польщу, зокрема, у підтримці білоруської опозиції.

Двогодинна промова транслювалася в прямому ефірі на радіо й телебаченні.

Він заявив, що в Білорусі, де Александр Лукашенко керує майже 11 років, революція неможлива.

"Ми - не пішаки на чужих шахівницях. Ми категорично відкидаємо ідею революції через те, що наша політична еліта не підходить Заходові. Жодних кольорових революцій. Це відвертий бандитизм під виглядом демократії." - заявив білоруський президент.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що гострі висловлювання білоруського президента викликають побоювання нових жорстких дій проти опозиції в тій країні.

Тим часом, Міністерство закордонних справ України заявило, що Київ, не втручаючись у внутрішні справи інших держав, не буде залишатися байдужим до порушення прав людини за кордоном.

Речник зовнішньополітичного відомства прокоментував підтримку Україною резолюції щодо стану демократії на Кубі та Білорусі, ухваленої на сесії Комісії ООН з прав людини.

Представник Міністерства закордонних справ Дмитро Свистков заявив , що нині Україна відійшла від подвійних стандартів у сфері прав людини, за його словами, характерних для минулої влади.

Тим часом білоруський президент Александр Лукашенка під час виступу у парламенті наголосив, що його країна не буде підтримувати, як він висловився, "кольорові революції", спонсоровані Заходом в інших пострадянських країнах, і демократизує себе сама.

Напередодні білоруська та кубинська сторони також негативно відреагували на спільну заяву Віктора Ющенка та Джорджа Буша, ухвалену під час візиту українського президента до Вашингтона, яка стосувалася розвитку демократії в Білорусі та на Кубі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект