НОВИНИ

19.04.2005 | Уряд затвердив заходи з реалізації плану дій “Україна-ЄС”
Джерело - ProEUROPA

Кабінет Міністрів України своїм рішенням від 16 квітня затвердив програму заходів з реалізації у 2005 році Плану дій “Україна-ЄС”.

Програму складено зі 177 заходів, які планується здійснити впродовж року.

Сам план на 44 сторінках поділений на 6 частин: “Політичний діалог та реформування”, “Співробітництво у сфері юстиції та внутрішніх справ” (координатор – Міністерство юстиції), “Економічні та соціальні реформи і розвиток”, “Торгівля, ринкові та регуляторні реформи”, “Транспорт, енергетика, інформаційне суспільство та навколишнє середовище” (координатор – Міністерство економіки) та “Між людські контакти”.

У рамках першого розділу програми заходів – “Політичний діалог та реформування” – зокрема, передбачається забезпечити демократичне проведення парламентських виборів 2006 року, продовжити адміністративну реформу і посилити місцеве самоврядування, продовжити реформу Генпрокуратури, завершити реформу судової системи, приєднатися до Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), покращувати законодавчі та адміністративні умови для свободи ЗМІ та ряд інших заходів (загалом – 32).

У рамках здійснення економічних і соціальних реформ планується посилити незалежність Національного банку шляхом внесення відповідних змін до Закону “Про НБУ” до червня цього року, зміцнити стабільність фінансової системи, до кінця року здійснити ряд заходів для отримання від ЄС статусу країни з ринкової економікою, посилити регулювання банківської діяльності, розвивати внутрішній ринок цінних паперів (загалом – 15 заходів).

У рамках розділу щодо розвитку торгівлі планується поступово скасувати усі експортні та імпортні обмеження, лібералізувати торгівлю сталеливарними виробами, прискорити роботу щодо вступу до СОТ, покращити та спростити митний контроль, забезпечити прозорість та передбачуваність регуляторного середовища та ряд інших заходів (загальна кількість – 52).

У рамках посилення між людських контактів пропонується посилювати обмін науковим персоналом, наближувати стандарти вищої освіти до стандартів ЄС, збільшити можливість обміну студентами через різноманітні стипендіальні програми, забезпечити розвиток транскордонного співробітництва. (29 заходів).


Як повідомлялось, віце-прем´єр-міністр з питань євроінтеграції Олег Рибачук планує презентувати цю програму заходів, так звану “дорожню карту” під час 7 засідання комітету “Україна- ЄС”, яке відбудеться 22 квітня в Брюсселі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3434. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект