НОВИНИ

19.04.2005 | У Білорусі ліквідовують неурядові організації
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Білорусі ліквідовано найбільший недержавний дослідний центр, котрий спеціалізувався на соціологічних дослідженнях, переважно в сфері політики, – Незалежний інститут соціально-економічних і політичних досліджень (НІСЕПД). Таке рішення ухвалив Верховний суд країни. У свою чергу європейські спостерігачі вбачають у ньому черговий прояв білоруської ”неорадянщини”. 

У жовтні минулого року, згідно з опублікованими НІСЕПД результатами, лише 49 відсотків білорусів підтримали зміни до конституції, котрі дозволяли Олександрові Лукашенку балотуватися на третій термін. Нагадаємо, що, згідно з офіційними даними, ця цифра склала 77 відсотків. З того часу тиск на інститут посилився, повідомив ”Німецькій хвилі” директор інституту, професор Олег Манаєв. Він безпосередньо пов´язує процеси, що призвели до закриття інституту саме з оприлюдненням незалежних даних щодо референдуму і називає рішення суду політично вмотивованим.

Для європейських спостерігачів закриття чергової громадської організації – ще один тривожний сигнал із Білорусі. Так вважає, зокрема, і депутат німецького Бундестагу Ута Цапф: ”Закриття недержавних організацій, особливо прозахідної орієнтації, сьогодні набуває в Білорусі драматичних форм. Лукашенко, фактично, змушує людей до нелегального статусу: вони працюють на користь білоруського народу в екстремальних умовах”, - сказала Цапф. Професор Манаєв обіцяє, що інститут продовжуватиме працювати – з тією ж назвою і місією, проте досі не переконаний у легальності майбутнього статусу своєї організації.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект