НОВИНИ

19.07.2004 | Більше демократії: у ФРН обговорюють ухвалення конституції ЄС на референдумі
Джерело - Радіо "Німецка хвиля"

Нещодавнє рішення президента Франції Жака Ширака провести в країні референдум щодо конституції Європейського союзу спричинило бурхливу дискусію в Німеччині. Федеральний уряд заявив, що референдуму не буде, а проект конституції ратифікує парламент. Водночас є чимало прихильників винесення цього питання на всенародне затвердження.


Берлінська газета НОЙЕС ДОЙЧЛАНД запитує:


Чому канцлер Шредер так категорично відхиляє проведення в Німеччині референдуму про конституцію ЄС? Попри те, що після рішень Великобританії та Франції більшість громадян з країн-членів ЄС матимуть таку можливість. І попри те, що три чверті німців теж хочуть такого права. Їх підтримують не тільки громадянський рух ”За більше демократії”, Партія демократичного соціалізму та Вільна демократична партія, а й провідні соціал-демократи, ”зелені” і навіть консерватори з ХДС\ХСС. Якщо Шредер так поспішає ще цього року ратифікувати конституцію ЄС у бундестазі й бундесраті, це ознака страху. Можливо, це страх перед тим, що референдум може стати вироком його політиці. Але передусім це страх політиків застосовувати пряму форму народної демократії у важливих питаннях, - вважає автор коментаря у газеті НОЙЕС ДОЙЧЛАНД.


Тему продовжує НОЙЕ РУР/НОЙЕ РЕЙН ЦАЙТУНҐ з Ессена:


Поки що жоден політик федерального рівня не дав чіткої відповіді на запитання, чому таке важливе рішення як конституція ЄС не винесено на розгляд народу. Посилання на Основний закон свідчать про брак мужності. Звичайно, кожен референдум – це ризикована справа. Свого часу це засвідчив приклад Франції, де Маастрихтська угода про ЄС була схвалена з мінімальною перевагою голосів. Не виключено також, що відповідь на референдумі не стосуватиметься поставленого запитання, а буде лише зведенням рахунків з політикою уряду. Крім того, отримають політичну трибуну праві й ліві популісти. І все ж таки, попри всі ризики, треба більше демократії. Адже поки тема ”Європа” залишатиметься справою еліти, до неї не буде справжнього інтересу, не буде емоцій і європейського патріотизму. Доти Європа залишатиметься абстрактним і бюрократичним проектом, - прогнозує НОЙЕ РУР/НОЙЕ РЕЙН ЦАЙТУНҐ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект