НОВИНИ

19.04.2005 | Свято перемоги над фашизмом чи тріумф сталінізму?
Джерело - ProEUROPA

Урочистості з нагоди 60 річниці перемоги фашизму в Другій світовій війні заплановані на 9 травня цього року в Москві можуть перетворитися на свідчення тріумфу сталінізму. Таку думку висловив радник колишнього президента США Джімі Картера до справ народної безпеки Збігнєв Бжезінський в програмі «CNN Late Edition», повідомляє ПАП.
 
«Є велика небезпека, що відзначення перемоги світу над Гітлером 9 травня в Москві зміниться на святкування тріумфу сталінізму», - сказав Бжезінський в неділю, виступаючи в найбільш авторитетній програмі з міжнародної політики на американському телебаченні.
 
Аналітик звернув увагу та те, що на урочистості запрошені диктатори — глава Північної Кореї Північної Кореї Кім Дзонг II, президент Білорусії Олександр Лукашенко, глава Туркменістану Сапармурат Ніязов та колишній глава комуністичної Польщі генерал Войцех Ярузельський.
 
«Президент США Джордж Буш повинен бути обережний. Російський Президент Володимир Путін має тенденції затирати межі між демократією та диктатурою», - сказав експерт.
 
Колишній держсекретар та радник з питань народної безпеки в 60-70 роки Генрі Кіссінджер, виступаючи в цій же програмі, відначив, що Буш їде до Москви для того, аби відсвяткувати перемогу над фашизмом, а не підтримувати російські амбіції впливу на пострадянському просторі.
 
За його словами, про це свідчить графік американського президента, який напередодні московського візиту відвідає Латвію, а після урочистей 9 травня поїде до Грузії.
 
«Це мудре рішення і чіткий сигнал того, що думає Буш про радянську домінацію в цьому регіоні», - сказав Кіссінджер.
 
На минулому тижні Бжезінський гостро критикував польського президента Олександра Квасьнєвського за те, що він включив до складу офіційної делегації на урочистості в Москві 9 травня генерала Ярузельського, котрий на початку вісімдесятих оголосив військовий стан в Польщі після демократичних протестів «Солідарності».
 
У Польщі тривалий час точиться дискусія, чи повинен президент їхати до Москви 9 травня, яка загострилася після появи інформації про участь диктаторів в цих урочистостях.
 
Поляки вважають, що після війни фашистська окупація завершилася для них радянською окупацією.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект