НОВИНИ

18.04.2005 | «Нові» європейці ускладнюють вироблення спільної російської політики ЄС— аналітик
Джерело - ProEUROPA

Минулорічне розширення Європейського Союзу на 10 нових держав ускладнить вироблення спільної європейської політики до Росії через різнорідність поглядів в старих та нових країнах об’єднання. Таку думку висловив газеті «Жеч Посполіта» експерт німецького Товариства закордонної політики Олександр Рар.
 
«Не існує жодної спільної політики ЄС у відношенні Росії, а після розширення Євросоюзу її вироблення буде ще складніше. Хоча б тому, що в багатьох нових державах-членах образ Росії асоціюється з ворогом», - сказав він.
 
Аналітик відзначив різні погляди в Євросоюзі на Помаранчеву революцію в Україні, зауваживши, що політичну кризу вдалося вирішити завдяки знаходженню спільної політики, а не виключно заслугам президента Польщі Олександра Квасьнєвського.
 
«Європейці зуміли виробити спільну позицію, збільшуючи тиск на Леоніда Кучму та Віктора Януковича, запевнюючи одночасно Володимира Путіна, що це не є атакою на російські інтереси», - відзначив експерт.
 
«У численних інтерв’ю Кваснєвський дає зрозуміти, що це він врятував ситуацію. Така поведінка є прикладом нерозуміння необхідності вироблення спільної політики до Росії», - додав Рар.
 
Він зауважив, що українські події можуть повторитися в Білорусії. Крім цього, потрібно виробити спільну політику до подій на Кавказі.
 
Різні також погляди в Європі на припустимий ступінь енергетичної залежності від Росії.
 
Польські політики часто різко критикують Росію за порушення прав людини у Чечні, за втручання в українські справи в той час, як лідери Німеччини, Франції та інших держав обережніші у висловлюваннях. Експерти пов’язують їх поведінку з намаганням налагодити дружні стосунки з Росією, від поставок енергоносіїв якої дуже залежні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8797. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект