НОВИНИ

15.04.2005 | Квасьнєвський у Москві потрапить до клубу диктаторів?
Джерело - ProEUROPA

Президент Польщі Олександр Кваснєвський на урочистостях з нагоди 60-ї річниці завершення Другої світової війни у Москві 9 травня може опинитися в компанії ізольованих цивілізованим світом диктаторів.
 
Як пише «Жеч Посполіта», поруч с польським президентом можуть стати глава Північної Кореї Кім Дзонг II, президент Білорусії Олександр Лукашенко та глава Туркменістану Сапармурат Ніязов.
 
Сам Кваснєвський пояснив такий порядок розподілення місць для гостей дипломатичними правилами, згідно яких президенти стоять по черзі в залежності від того, як довго вони керують країною.
 
Президент Польщі зауважив, що Кім Дзонг II очолює свою країну з 1998 року, Ніязов з 1990, Лукашенко з 1994, в той час, коли він — з 1995 року.

Кваснєвський наголосив, що варто зосереджуватися не на тому, хто приїде до Москви 9 травня, а на цілях зустрічі.
 
Він додав, що лідери різних держав, які конфліктують один з одним, нерідко стають поруч на різного роду міжнародних зустрічах. Як приклад, польський президент навів похорони Яна Павла II у Ватикані наприкінці минулого тижня.
 
Кваснєвський повідомив, що у Москві президенти не проводитимуть переговорів, а лише візьмуть участь в урочистостях.
 
«Я хочу там бути як президент Польщі — держави, котра під час II світової війни воювала на всіх фронтах та мала четверту за кількістю солдатів армію», - сказав він.
 
Водночас, Кваснєвський сказав, що попросив міністра закордонних справ Польщі проконсультуватися з партнерами в Європейському Союзі та НАТО стосовно участі в урочистостях диктаторів.
 
«Зустріч з цими особами не є виключно проблемою президента Польщі. Це так само проблема для президента Франції, прем’єра Великобританії та інших учасників ЄС», - відзначив він.
 
Кваснєвський додав, що присутність лідера Південної Кореї є проблемою найбільше для США.
 
Президент Польщі також сказав, що планує представити польський погляд на результати Ялтинської конференції, який відрізняється від позиції Росії.
 
«Я переконаний, що буде кілька можливостей для представлення нашого бачення історії після завершення війни», - сказав він.
 
Міністерство закордонних справ РФ у лютому на своїй Інтернет сторінці опубліковало прес-реліз, в якому стверджувало, що Польща завдяки Ялтинській конференції отримала можливість розвиватися, як вільна й демократична держава.
 
Поляки натомість стверджують, що після фашистської окупації після завершення війни країну де факто окупували комуністи.
 
Як відомо, президент України Віктор Ющенко також збирається до Росії на святкування 60-річчя перемоги над фашисткими загарбниками.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9626. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект