НОВИНИ

15.04.2005 | Україну не запросять до НАТО. Але запропонують швидше наближатися до запрошення
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер повідомив вчора, що Північноатлантичний Союз запропонує Україні наступного тижня тісніші стосунки, але не дату вступу. Так керівник НАТО прокоментував припущення українських засобів інформації, буцімто союз НАТО може вже через тиждень запросити Україну до вступу.



Такий висновок робили зі слів, котрі, як повідомила британська телерадіомовна корпорація “Бі-Бі-Сі”, сказав міністр закордонних справ Литви Антанас Вальоніс. 21 квітня він прийме в столиці країни Вільнюсі своїх колеґ із держав НАТО.


Поруч із цим відбудеться й засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Але про жодне запрошення Україні вступати до Північноатлантичного Союзу нині не може і йтися, говорять не тільки в НАТО, а й фахівці з цієї проблеми в Україні.


Вільнюська зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО буде неформальною й не зможе ухвалити жодних рішень. Так що НАТО не планує запрошувати Україну вступати до Північноатлантичного Союзу вже на цій зустрічі. Усі рішення щодо вступу ухвалюють лише на зустрічах на найвищому рівні, нинішня ж такою не буде. Про це повідомили для радіо “Свобода” в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. А от на майбутнє там не виключають жодний перебіг подій щодо України, залежно від рівня розвитку відносин і швидкості зміцнення співпраці.


Те, що Україну не запросять вступати до НАТО вже нині, усвідомлюють і в Україні – наприклад, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України, а нині радник президента України Володимир Горбулін в інтерв’ю для радіо “Свобода” сказав: “Нічого подібного у Вільнюсі не буде. Це чергові спекуляції – заспокойте нашу громадськість!”


Хоча рішення про членство України зараз не буде, сказав сьогодні в Брюсселі генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, проте Північноатлантичний Союз запропонує прискорити переговори з Україною про реформи, які вона має здійснити, перш ніж зможе стати кандидатом на членство колись у майбутньому.


Які ж перспективи, що Україну врешті таки запросять до НАТО? Володимир Горбулін: “Для цього треба працювати. Ми зараз перестали це робити. Треба працювати: є цільовий план на 2005 рік – треба його починати виконувати. Ми ще не почали його виконувати як слід. А займатися розмовами – це не моя справа. Ми не готові до вступу, і це попередньо всі розмови”.


Кабінет міністрів України затвердив цей план на 2005 рік в середу – за словами першого віце-прем’єр-міністра Анатолія Кінаха, його довелося переробляти, бо готувала план іще попередня українська влада.


Але Україна не готова вступати до НАТО не лише через відставання з планами співпраці, нагадує Володимир Горбулін: “А ви зверніться до громадської думки. Давайте поцікавимось, як у процентному відношенні ставляться люди…”


А лютневе цього року опитування засвідчило, що на гіпотетичному референдумі щодо членства України в НАТО за вступ проголосували б тільки 15% опитаних, зате проти були б 48%. Водночас це опитування з’ясувало: дві третини українців не обізнані з тим, що таке і Євросоюз, і союз НАТО…



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект