НОВИНИ

15.04.2005 | Участь України в тендері європейської космічної програми "Галілео"
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вчора бельгійську столицю відвідало відразу дві урядові українські делегації. Перша, яка прибула до Брюсселя вранці, взяла участь у засіданні підкомітету з питань співпраці між Україною і Євросоюзом в галузі енергетики, охорони навколишнього середовища, освіти і космосу. Цю делегацію очолив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Тітенко. По обіді з Києва прибула ще одна делегація на чолі із заступником міністра економіки Андрієм Березним, щоб домовитися з Брюсселем про ринковий статус української економіки.



Стосовно ринкового статусу , то, як пояснили кореспондентові радіо "Свобода", це була чергова консультація експертів. Однак відповісти, коли ж Україна врешті-решт одержить цей статус, не змогли ні представники української делегації, ані Єврокомісії. Питання й надалі лишається відкритим.


Щодо співпраці між Україною і ЄС в галузі енергетики, космосу і освіти, то тут Україна зробила несподіваний прорив в космічній сфері. Чому несподіваний? Донині Україна пропонувала свої послуги щодо своїх космічних технологій , Західноєвропейському військово-політичному союзові. Проте він відмовився від них і вибрав у партнери Росію. Однак Західноєвропейський союз виявився неспроможним створити і втілити в життя власну європейську супутникову ситему. Донині ЄС користується космічною системою Сполучених Штатів Америки. Але водночас уже понад п'ять років Єврокомісія розробляє свою власну систему, яка зветься “Галілео”. У четвер Єврокомісія офіційно оголосила про бажання створювати цю програму спільно з Національним космічним агентством України, яке нині в Брюсселі представляв один із його керівників Микола Демиденко.


Говорить Микола Демиденко: “Останнє розглядалось щодо угоди між ЄС та Україною в галузі глобальною навігаційної системою “Галілео”. Зараз підготовлений проект цієї угоди. Іде в Україні внутрішньодержавна узгодженість цієї угоди. На мою думку, в травні-червні цього року ця угода буде готова до парафування, а потім до підпису керівниками”.


На запитання кореспондента радіо "Свобода", в якій ділянці глобальної космічно-навігаційної системи "Галілео" братиме участь Україна, Микола Демиденко, сказав що українське Космічне агентство постачатиме для ЄС апаратуру зв'язку між наземними стаціонарними станціями і супутниками в космосі. Іншими словами, європейці будуть знімати за допомогою української апаратури інформацію з космосу. За словами фахівців, це вельми пріорітетна і важлива складова в ситемі “Галілео”, адже супутники “Галілео” будуть забезпечувати ЄС не лише інформацією про прогноз погоди, переміщення кораблів чи іншого транспорту, але й використовуватимуться в оборонній сфері.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект