НОВИНИ

15.04.2005 | Політична криза у ЄС – не причина для відмови Україні та Туреччині. Вважає польський політик
Джерело - ProEUROPA

Польська закордонна політика виходить на новий етап, вважає лідер польської правої партії „Громадянська платформа” Ян Рокіта.
 
Під час виступу у польському Центрі міжнародних відносин він зазначив, що після вступу до НАТО та Євросоюзу політика країни мусить базуватися на засадах передбачуваності та поваги до партнерів.
 
На його переконання, останніми роками, коли ціллю країни було входження до ЄС та НАТО, політика країни полягала в тому, щоб гармонізувати законодавство та переконати громадян країни, що ці кроки їм на користь. Після реалізації цих цілей мусить відбутися суспільна дискусія щодо подальшої стратегії закордонної політики.
 
Об’єднана Європа мусить спиратися на відбудові спільної європейської пам’яті, бо це ключовий елемент майбутньої європейської єдності, вважає Рокіта. За його словами, пам’ять Центрально-Східної Європи повинна бути відновлена у всій Європі.
 
Рокіта вважає ключовими елементами цієї пам’яті пам’ять про польський рух „Солідарність”, про тоталітарні режими 20-го століття, про історичний спадок регіону.
 
За словами Рокіти, не можна зрозуміти польської закордонної політики, без розуміння того, що вона знаменує „прагматичний ідеалізм”. Він зазначив, що незважаючи на прагматизм польської закордонної політики, вона ніколи не буде цинічною. ЄС символізує простір солідарності та геополітичної безпеки народів, відзначив Рокіта. 
 
„До такого ЄС ми вступили і не шкодуємо”, цитує слова політика ПАП.



 Він відзначив як позитивний той факт, що ЄС розширюється, однак пристосування ЄС до нових часів відбувається непослідовно та важко. Він відзначив, що Польща зіштовхнулася в ЄС з тенденцією послаблення солідарності, що ілюструє дискусія про бюджет об’єднання. Він також відзначив, що лібералізація ринків, створення єдиного ринку послуг становить проблему для найбагатших країн ЄС. Польський політик вважає, що можлива політична криза  в ЄС може бути пов’язана з відхиленням однією з країн Конституційного трактату ЄС і це було би „викликано штучно”. (Як відомо, більшість французів мають намір проголосувати проти Конституції ЄС на референдумі 29 травня, про що свідчать останні соцопитування).
 
На переконання Рокіти, у Європі можуть відбуватися інтеграційні процеси як з Конституцією, так і без неї, так само Європа може загрузнути в кризі і з Конституцією, і без неї. На думку польського політика, Конституція ЄС не вирішує фундаментальних проблем, пов’язаних з європейською інтеграцією. На переконання Рокіти, день 29 травня, коли голосуватимуть французи, не повинен стати днем кризи ЄС.
 
„Нас цікавить Євросоюз, який не замикає двері перед новими членами, серед них: Туреччина, Україна, Молдавія та Білорусь, як би екзотично це сьогодні не звучало”, сказав лідер польської „Громадянської платформи”. На його думку, в жодному документі ЄС не повинно з’явитися твердження, що шлях до ЄС для цих країн є надовго закритим, хоч би час подолання цього шляху становив цілі покоління.
 
„Важливо не будувати бар’єри, а створювати можливості для відкриття майбутнього”, вважає польський політик.   



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9880. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект