НОВИНИ

14.04.2005 | Вслід за Чехією скасують візи для українців інші країни ЄС?
Джерело - ProEUROPA

Народний депутат, віце-президента ПА ОБСЄ Ігор Осташ переконаний, що не тільки Чехія, а й інші країни ЄС введуть безкоштовні візи для українців.
 
Про це УНІАН повідомили у прес-службі фракції "Наша Україна".
 
На думку І.Осташа, введення Чехією безкоштовних віз для українських громадян з 1 травня до 1 вересня ц. р. – "позитивний сигнал, який будуть наслідувати інші країни, що вступили до Європейського Союзу".
 
Він пояснив, що цей крок пов?язаний із позицією України щодо односторонньої ліквідації візового режиму з країнами ЄС.
 
"Чехи оцінили, що, незважаючи на значні бюджетні втрати, до яких призведе ліквідація візового режиму, Україна дійсно намагається проводити відкриту політику щодо ЄС і цим засвідчує свою зацікавленість у найтісніших стосунках із Євросоюзом", - заявив депутат.
 
На його думку, "тут повинен працювати також німецький досвід, коли в 1990-х роках Німеччина значно полегшила візовий режим для поляків". "Німеччина була членом ЄС, але вона зважила на добросусідські стосунки з Польщею й пішла на серйозне послаблення для польських громадян, - розповів І.Осташ. – Я думаю, така практика буде вживатися й іншими західноєвропейськими країнами".
 
Він оцінив полегшення візового режиму Чеською Республікою як "свідчення зміни ставлення до України як до країни, що стала на шлях демократичного розвитку".
 
"Це можна вважати зовнішньополітичним успіхом України, до якого невдовзі може додатись успішне завершення переговорів щодо послаблення візового режиму з країнами-членами ЄС для окремих категорій громадян України – бізнесменів, дипломатів, політиків, студентів, - підкреслив народний депутат. – Усі ці позитивні зміни можна пов?язати зі зміною іміджу України на світовій арені".
 
Як повідомлялось, з 1 травня по 1 вересня цього року консульські установи Чеської Республіки прийматимуть від громадян України клопотання про оформлення чеських транзитних віз та віз строком перебування на території Чеської Республіки до 90 днів без сплати консульського збору. Звернення громадян України про оформлення чеських віз строком перебування на території Чехії понад 90 днів будуть прийматися зі сплатою консульського збору.
 
За інформацією дипломатичного представництва Чехії в Україні, такий крок чеської сторони пов'язаний з підписанням Президентом України Указу про тимчасове – з 1 травня по 1 вересня 2005 року - запровадження безвізового режиму в?їзду в Україну громадян країн-членів ЄС і Швейцарської Конфедерації.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект