НОВИНИ

19.07.2004 | Литва хоче стати центром регіональної співпраці, вважає своїм стратегічним інтересом демократичну Україну.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода "

Новообраний президент Валдас Адамкус підтвердив намір Литви, висловлений ще в травні тимчасовим президентом Артурасом Паулаускасом , Литва прагне стати “центром регіональної співпраці, що пов’язаний з Європою транспортно-енергетичними інфраструктурними мережами”.


Президент Валдас Адамкус на зустрічі з іноземними дипломатами, говорячи про стратегічного партнера Литви – Польщу, згадав і литовсько-українське партнерство.


“Демократична Україна, її членство у Європейському Союзі та НАТО, - сказав президент Адамкус, - є стратегічним інтересом Литви. Маємо надію, що Білорусь, Молдова пов’яжуть своє майбутнє із європейською співпрацею”.
Упродовж близько року, коли президентом був Роландас Паксас, Литва було в дипломатичній ізоляції: її не відвідували президенти інших держав. Це визнав у четвер міністр закордонних справ Антанас Вальоніс. Тепер президент Адамкус намагатиметься відновити втрачені позиції: почнуться візити на вищому рівні, буде відкрито посольства в Угорщині та Грузії.
Шеф литовської дипломатії відзначив, що швидко ростуть інвестиції Литви в Україні, тому Литва зацікавлена у розвитку українського ринку.


“Водночас, звичайно, й нашим моральним боргом є, щоб там була демократична та заснована на ринковій економіці держава. Ми іноді краще навіть від європейців розуміємо і європейський інтерес: Україна демократична, що прямує до Європейського Союзу, справді надає всій Європі додаткової стабільності ”, -сказав Вальоніс, міністр закордонних справ Литви.


Наприкінці червня під час саміту НАТО в Стамбулі Литва підтримала прохання України застосовувати до неї “План дій щодо членства”, згідно з яким Литва досягла членства в НАТО протягом 5 років.


У Стамбулі тимчасовий президент Литви Артурас Паулаускас також заохотив Україну забезпечити вільні й справедливі президентські вибори, а також свободу преси.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект