НОВИНИ

28.12.2012 | У Сирії можуть бути розміщені миротворчі війська ООН
Джерело - УКРІНФОРМ

Влада й опозиція Сирії погоджуються з необхідністю розміщення в країні миротворців, заявив журналістам у Дамаску спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав Лахдар Брахімі. Про це повідомляє інформаційний центр ООН.
 
Л.Брахімі вказав на необхідність швидкого припинення насильства, підкресливши, що за дотриманням режиму припинення вогню необхідно пильно стежити. "Функції спостерігача може взяти на себе миротворча місія", - сказав емісар. Водночас, він зазначив, що остаточна домовленість щодо розміщення міжнародних сил ще не досягнута. "На щастя, сторони згодні з тим, що їм потрібні ці сили", - повідомив Л.Брахімі.
 
Спецпредставник ООН і ЛАД нагадав, що для розгортання будь-якої місії в Сирії буде потрібна відповідна резолюція Ради Безпеки. Її прийняття буде можливим лише за умови її схвалення з боку Китаю і Росії, з однієї сторони, а також США, Франції і Великобританії - з іншої.
 
В ООН в останні тижні ведуться дискусії з приводу плану і формату миротворчої місії в Сирії на випадок, якщо Радбез ухвалить рішення про необхідність втручання в конфлікт, який триває з березня 2011 року. Передбачається, що операція складатиметься з наглядового, військового і цивільного компонента загальною чисельністю 4-10 тисяч осіб.
 
Л. Брахімі також підкреслив, що коло повноважень, а також строк перебування будь-якої миротворчої місії в Сирії буде чітко обумовлене. "Будуть тверді гарантії того, що це не окупація", - сказав дипломат. За його словами, список країн-учасниць миротворчої операції складатиметься в тісній координації і з сирійським урядом, і з опозицією. "Ніхто не приведе до Сирії війська з країни, що не дістала схвалення кожної із сторін", - запевнив він.
 
Конфлікт, який спалахнув у Сирії в березні 2011 року, переріс у зіткнення опозиції з урядовими силами. Сирійська влада заявляє, що антиурядові сили, які діють у країні, отримують підтримку ззовні. Наразі, за даними ООН, жертвами насильства в країні стали до 40 тис. осіб.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект