НОВИНИ

27.12.2012 | У Туреччині протестують проти установки ракет НАТО
Джерело - УНІАН

Радари Patriot після розміщення в Газіантепі зможуть виявляти об'єкти в повітряному просторі над другим за величиною містом Сирії - Алеппо, а також провінцією Ідліб. Ще два ЗРК, які обслуговуються і керовані військовослужбовцями ФРН, планується розмістити на території провінції Кархаманмараш в 70-90 км від сирійської території, передають ЗМІ. Вони, на думку військових експертів, відіграють роль другого ешелону, прикриваючи в тому числі позиції американських комплексів. Надані Німеччиною Patriot планується розгорнути в Туреччині до 1 лютого майбутнього року.


Ще дві батареї, з Нідерландів, будуть розгорнуті в місті Адана, щоб вести стеження за повітряним простором над східною частиною Середземного моря, включаючи сірійські порти Латакія і Тартус.


 Тим часом представники опозиційної режиму прем'єра Реджепа Ердогана комуністичної партії провели мітинг протесту проти установки протиракет Patriot. За даними іранського каналу Press TV, під гаслами "НАТО, геть з Туреччини!" і подібними напередодні на вулицях турецької столиці зібралися не менше тисячі чоловік.


 Як повідомлялося, розгортання, яке відбудеться протягом найближчих декількох тижнів, матиме виключно оборонний характер. "Воно не призначене для підтримки безпольотної зони або будь-якої іншої наступальної операції. Його мета полягає в стримуванні будь-яких загроз Туреччини, в захисті населення і території Туреччини і для де-ескалації кризи на південно-східному кордоні НАТО", - підкреслив представник альянсу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4486. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект