НОВИНИ

13.04.2005 | Польські війська підуть з Іраку в перші кілька тижнів 2006 року
Джерело - ProEUROPA

Міністр оборони Польщі Єжи Шмайдзінський заявив у вівторок, 12 квітня, що польські війська підуть з Іраку в перші кілька тижнів 2006 року. За його словами, польський військовий контингент в Іраку залишить країну в зв’язку із закінченням терміну дії відповідної резолюції Ради Безпеки ООН.

"Таке рішення уряду: одночасно із закінченням мандата ООН на проведення стабілізаційної місії завершитися і діяльність польської стабілізаційної місії", - заявив сьогодні Шмайдзінський.
 
Дія резолюції Ради Безпеки ООН минає наприкінці  2005 року, але, за словами Шмайдзінського, буде потрібно ще "кілька тижнів" для того, щоб все устаткування і військовослужбовці повернулися в Польщу. 
 
Водночас він підкреслив, що виведення військ з Іраку - рішення уряду Польщі і такі дії повинні бути погоджені з президентом країни Олександром Кваснєвським. 
 
З початку лютого 2005 року, офіційна Варшава скоротила свій контингент в Іраку з 2400 до 1700 військовослужбовців. За заявою міністра оборони Польщі, під час чергової ротації польський контингент скоротиться ще на кілька сотень осіб.
 
Мандат ООН з підтримання безпеки і стабільності в Іраку, відповідно до резолюції 1546 Ради Безпеки ООН, закінчується 31 грудня 2005 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект