НОВИНИ

12.04.2005 | Путін і Щредер оголосили погану новину для України
Джерело - ProEUROPA

В рамках візиту президента Росії Володимира Путіна в Ганновер російський Газпром і німецький хімічний концерн BASF підписали велику угоду.

"Історично нове полягає в тому, що йдеться не про постачання, а вперше німецьке підприємство одержить доступ до видобутку газу в Росії, а Газпром, у свою чергу, отримає частку в продажу газу в Німеччині та за її межами", -сказав про значення цього документу канцлер Герхард Шредер.

Однак, як повідомляє "Німецька хвиля", значення цієї угоди виходить далеко за межі німецько-російських відносин.

"Це погана новина для України, бо Німеччина з Росією справді мають намір будувати величезний газопровід, для транспортування газу через Балтійське море безпосередньо на західний ринок", вважає німецький експерт з проблем Східної Європи, фахівець в питаннях енергетики Александр Рар.

"Це означає, що закладено наріжний камінь енергетичного альянсу між Німеччиною та Російською Федерацією, а також, з одного боку, що німці перестали скептично ставитися до газового бізнесу, а з іншого – що Росія серйозно ставиться до відкриття власного газового ринку, своїх газових родовищ для західних інвесторів",- додав експерт.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект