НОВИНИ

07.12.2012 | Держдепартамент США обіцяє боротися за демократію в Росії
За матеріалами - Korespondent

Держдепартамент США привітав ухвалення Сенатом законопроекту про надання Росії статусу нормальних торгових відносин і пообіцяв підтримувати розвиток демократії в РФ.


Новини світу - Держдепартамент США обіцяє боротися за демократію в Росії - список Магнітського - поправка Джексона-Веніка



Раніше Cенат Конгресу США схвалив запропонований і прийнятий палатою представників законопроект про скасування дії щодо РФ і Молдови обмежувальної зовнішньоторговельної поправки Джексона-Веніка і одночасне введення візових і економічних санкцій стосовно російських чиновників, нібито причетних до порушень прав людини. Тепер законопроект скерують на підпис до президента.


"Прийняття даного законопроекту дозволить американському бізнесу скористатися тими ж економічними можливостями на російських ринках, що є в інших членів СОТ. Внаслідок в американських робітників, компаній, фермерів, власників ранчо і представників сфери послуг буде більший доступ (на російські ринки), а також з'явиться можливість для створення більшої кількості робочих місць", - йдеться в заяві заступника офіційного представника держдепартаменту США Марка Тонера.


"Ми поділяємо прагнення конгресу до забезпечення більшої поваги до прав людини в Росії і вважаємо демократію, права людини і громадянське суспільство важливими компонентами наших відносин з урядом і народом РФ. Ми також підтримуємо триваючі реформи в Молдові та її прагнення до подальшої інтеграції в ЄС", - йдеться в документі.


Нагадаємо, законопроект про торгівлю з Росією за номером HR 6156, який запроваджує візові санкції у зв'язку зі "справою Магнітського" і одночасно скасовує торговельну поправку Джексона-Веніка, палата представників схвалила 16 листопада. Власний сенатський варіант документа вважається більш м'яким - у ньому передбачені санкції стосовно порушників прав людини у всіх країнах світу.


Законопроект передбачає візові та фінансові санкції стосовно російських чиновників, причетних, на думку Вашингтона, до смерті юриста Сергія Магнітського і до інших порушень прав людини.


"Правозахисна" частина документа названа в пам'ять про померлого в московському СІЗО в листопаді 2009 року юриста Сергія Магнітського, який співпрацював з інвестфондом Hermitage Capital Management і звинувачувався в ухиленні від сплати податків з організації. Його смерть викликала великий суспільний резонанс, у тому числі на Заході.


Москва розглядає як недружній і провокаційний крок намір сенату США прийняти "список Магнітського".


Поправка Джексона-Веніка була прийнята конгресом в 1974 році і вводила обмеження на торгівлю з СРСР. Причиною прийняття поправки стала відсутність у Радянському Союзі свободи еміграції. Зараз поправка формально продовжує діяти щодо Росії. З 1989 року США щорічно вводили мораторій на дію поправки, проте конгрес офіційно її не скасовував. Чинна адміністрація неодноразово обіцяла домогтися скасування поправки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект