НОВИНИ

04.12.2012 | Болгарія, Румунія і Латвія – найбідніші країни ЄС
Джерело - Європейський простір

Майже чверть громадян Євросоюзу опинилася 2011 року впритул до межі бідності. Про це йдеться в поширеній 3 грудня доповіді статистичного агентства ЄС — Євростату.


«119,6 млн осіб, що становить 24,2% від усього населення 27 країн Євросоюзу перебувають на межі крайньої бідності», — наголошується у доповіді агентства. За даними на 2010 рік, ця цифра становила 23,4%.


Точного числового виразу «коефіцієнта межі бідності» по всьому ЄС не існує у зв'язку з надзвичайно високим розкидом цін навіть у 17 країнах зони євро, не кажучи про всіх 27 держав ЄС. Методика розрахунку Євростату заснована на аналізі трьох комплексних параметрів. По-перше, це рівень реального доходу з урахуванням соціальних виплат і компенсацій. По друге, оцінка можливості кожної родини самостійно оплачувати мінімальний для виживання обсяг матеріальних благ в зоні свого проживання, включаючи їжу, оплату житла, електрики та опалення. Третім фактором є доступ до ринку праці, який дуже відрізняється в різних регіонах Європи.


За цією схемою, найбіднішою країною ЄС стала Болгарія, де, за європейськими нормами, за межею бідності і впритул біля цієї межі виявилися 49% населення, друге місце розділили Румунія і Латвія — по 40%, на третьому місці Греція — 31%.


Найбільш благополучними виявилися Чехія — 15%, Швеція і Нідерланди — 16%, Австрія і Люксембург — 17%. У провідних країнах ЄС — Німеччини та Франції ситуація залишається стабільною протягом останніх трьох років — коефіцієнт ризику бідності незначно коливається на рівні 19,5%.


Крім європейської економічної та фінансової кризи, значну роль у підвищенні рівня бідності грають «нові європейці» — вихідці з Африки та країн Близького Сходу, які до останніх років в масовому порядку отримували європейське громадянство, залишаючись мінімально інтегрованими в європейське суспільство і економічну систему країн ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект