НОВИНИ

03.12.2012 | У 2012 році Молдова отримала найбільшу фінансову допомогу від ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз у 2012 році виділив Молдові рекордну фінансову допомогу. Сусідка України цьогоріч отримала від ЄС понад 120 мільйонів євро, повідомляє агентство AFP. "Жодна інша країна ще не користалася допомогою у такому масштабі", - наголосив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на зустрічі з прем'єр-міністром Молдови Владом Філатом, яка відбулась на прикінці тижня в Кишиневі.
 
Фінансова допомога, надана ЄС Молдові, відчутно зростала протягом останніх років: від 25 мільйонів євро у 2006 році до 122 мільйонів у поточному, відзначив Баррозу. Голова Єврокомісії також пояснив, чому саме Молдова отримала найбільшу допомогу ЄС, похваливши "вражаючі успіхи" країни у впровадженні європейських стандартів демократії, ринкової економіки та прав людини.
 
На черзі угода про асоціацію
 
"Якщо Молдова продовжуватиме впровадження реформ та досягнення, які вона досі демонструвала під час участі у програмі Східного партнерства, ваша країна може розраховувати на підписання трьох важливих документів з ЄС до кінця 2013 року", - цитує Reuters виступ Баррозу в столиці Молдови. Через рік на саміті Східного партнерства у Вільнюсі може відбутися запровадження зони вільної торгівлі з ЄС, підписання угоди про асоціацію та перехід до другої фази плану дій з лібералізації візового режиму, запевнив голова Єврокомісії.
 
"Молдова зробила стратегічний вибір і це природно для нас, - наголосив прем'єр-міністр країни Влад Філат. - Для Молдови нема інших можливостей окрім інтеграції з ЄС". Коаліція проєворпейських партій прийшла до влади в країні у 2009 році. З того часу Молдова здійснює послідовну політику євроінтеграції та реформи в країні, направлені, зокрема, на зміни в правоохоронних органах та зміцнення свободи слова.
 
Лідер Східного партнерства
 
Молдови також лідирує в Індексі європейської інтеграції, який укладають експерти неурядових організацій країн Східного партнерства. У цьому проекті ЄС разом з Молдовою беруть участь Україна, Білорусь, Вірменія, Азербайджан та Грузія.
 
Водночас не можна точно сказати, коли угоду про асоціацію з ЄС підпише Україна. У лідерів країн ЄС немає спільної позиції у цьому питанні. Найбільш оптимістичний прогноз пролунав у листопаді із вуст прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Той припустив, що угода про асоціацію між ЄС та Україною також може бути підписана у кінці 2013 року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Проте лідери ЄС також неодноразово наголошували, що підписання цього документу залежатиме від того, чи дотримуватиметься Україна норм верховенства права.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект