НОВИНИ

12.04.2005 | Кваснєвський назвав Ющенка...Кучмою
Джерело - ProEUROPA

Президенти України Віктор Ющенко та Польщі Олександр Квасьнєвський обговорили у понеділок у Варшаві способи активізації співробітництва між країнами.
 
Після близько двогодинних переговорів Президенти вирішили відновити функціонування консультаційних комітетів при їх адміністраціях, підписали два договори про співробітницвто та обмінялися запевненнями в дружбі та бажанні розвивати економічні та політичні стосунки між очолюваними ними країнами.
 
«Українсько-польські стосунки сьогодні на дуже високому рівні», - сказав Квасьнєвський, коментуючи результати переговорів на спільній з Ющенком прес-конференції.
 
Він відзначив, що Ющенко другий свій закордонний візит здійснив саме до Польщі.
 
Польський Президент також пригадав нещодавній візит прем’єра Польщі Марека Бельки до України.
 
Квасьнєвський не оминув увагою «Помаранчеву революцію», яку назвав великим досягненням українців. Президент РП відзначив, що Польща не тільки уважно спостерігала за її розвитком, але й активно брала в ній участь.
 
Він сказав, що гордиться тим, що брав участь у вирішені політичної кризи, що виникла після фальсифікації результатів виборів Президента України.
 
«Для мене особисто участь в круглому столі це велике досягнення в політичній кар’єрі», - заявив Квасьнєвський.
 
За словами польського Президента, в ході зустрічі сторони домовилися провести спільні бізнес-форуми, які відбудуться в червні в Києві та Гданьську.
 
Також Квасьнєвський прийняв запрошення Ющенка взяти участь в саміті ГУУАМ запланованому на 22 квітня.
 
Крім цього, Президенти обговорили прикордонне співробітництво, співпрацю країн в рамках миротворчої  місії  в Іраку, відкриття цвинтаря Орлят в Львові та добудову українського нафтогону «Одеса-Броди» до польського Плоцька.
 
Ющенко повідомив, що Україна ініціює проведення чотирьох сторонньої зустрічі з питань добудови українського нафтогону до Польщі за участі Польщі, Казахстану та США.
 
Він назвав справою честі релізацію цього проекту, відзначивши, що на сьогодні вже не існує проблем із його фінансуванням та наявністю нафтових ресурсів для перекачки цим маршрутом в Європу.
 
Ющенко також висловив надію, що проведення Року України в Польщі відкриття якого заплановане на сьогоднішній вечір дозволить полякам краще зрозуміти українців.
 
«Ми хочемо передати наші традиції, мистецтво, культуру...», - пояснив український Президент.
 
 
 
Ющенко також закликав поляків підтримати полегшення візового режиму Євросоюзу з Україною, нагадавши про тимчасову відміну віз європейцям українською владою.
 
Він також  подякував Польщі та особисто Квасьнєвському за його вклад в демократичні перетворення в Україні та підтримку її інтеграції в Європейський союз.
 
Квасьнєвський традиційно запевнив, що Польща готова підтримувати вступ України не тільки до Євросоюзу, але й НАТО.
 
При цьому, польський Президент відмовився відповісти на пряме питання, чи вважає він можливим підписання Україною договору про асоційованне членство з ЄС в 2008 році.
 
«Не хочу називати жодних дат…», - сказав він, наголосивши, що темпи інтеграції залежатимуть значним чином від самих українців.
 
Квасьнєвський на початку промови прикро обмовився, назвавши Президентом України Леоніда Кучму... чим викликав стриманий сміх журналістів та сум’яття в рядах української делегації. Але до його честі зумів достатньо швидко поправитись, посиливши комліменти Ющенку та «списуючи» обмовку на Зігмунда Фрейда.
 
Ющенко сьогодні проведе також переговори з прем’єр-міністром Польщі Мареком Белькою, главою Сейму (нижньої палати законодавчої гілки) Влодзімежем Цімошевичем та віце-главою Сенату (вищої гілки) з Йолантою Данєлек.
 
Крім цього, Президент покладе квіти до могили Невідомого солдата та Тарасу Шевченку у Варшаві, а ввечером в національній опері відкриє рік України в Польщі.
 
Завтра Ющенко прочитає лекцію у Варшавському університеті, після чого відправиться до Прикарпатського воєводства, де відкриє пантеон біля могили автора музики гімну України Михайла Вербицького та зустрінеться з предстваниками української діаспори в Польщі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2191. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект