НОВИНИ

12.04.2005 | Ющенко про ЄС, каструлі та рівень життя
Джерело - ProEUROPA

Президент України Ющенко високо оцінює зусилля Польщі та президента цієї країни Александра Кваснєвського щодо підтримки України у її зусиллях на шляху до Євросоюзу. Про це Ющенко заявив в інтерв’ю „Газеті Виборча”, опублікованому 10 квітня.
        
В.Ющенко підкреслив, що немає сенсу дискутувати, чи є Україна частиною Європи. „Ми не є сусідами Європи, ми є її невіддільною частиною”, наголосив український Президент. За його словами, ідея об’єднання континенту буде надалі втілюватися у життя і рано чи пізно це відбудеться. „Всі це розуміють. Безумовно, що Україна буде в ЄС, бо Європа не може бути без України”, наголосив Ющенко.
        
Щодо проблеми перешкод на шляху до ЄС, і зокрема – вкорінення в Україні радянської традиції та ментальності В.Ющенко зауважив: „Вони не є вкоріненими надто глибоко. Багато українців останні 14 років порівнювало нову дійсність з радянськими часами, звертаючи увагу передусім на те, наскільки менше можна купити на свої зарплати та пенсії. Слова „демократія” та „свобода” асоціювалися їм більше зі зниженням рівня життя, бандитською владою, корумпованими судами, керованими владою мас-медіа, чи вбивствами незалежних журналістів”.
        
„Це все створювало фальшивий образ демократії. Однак вже практично 5 років ми спостерігаємо радикальну зміну ставлення до демократії”, відзначив Ющенко. В якості ілюстрації він навів тенденцію зниження рівня популярності лівих партій та підвищення рівня популярності демократичних сил, що доводять вибори в Україні. Ющенко нагадав, що ще 5 років тому комуністи мали в парламенті понад 100 депутатів, тоді як демократичні сили – по 60-80, а вже 2002 року до ВР потрапив 61 комуніст, а демократичний блок „Наша Україна” отримав 117 мандатів. Президент звернув увагу, що зміни настроїв у суспільстві почалися у 2000 році, коли влада протягом кількох місяців виплатила борги з зарплат та пенсій. 
„Українці побачили, що у новій дійсності мають, що вложити до каструлі і можуть розраховувати на зростання рівня життя”, сказав Ющенко.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект