НОВИНИ

11.04.2005 | Україна планує вийти з ЄЕП
Джерело - ProEUROPA

Перебування України у спільному євразійському економічному просторі залежатиме від відносин нашої країни з Європейським союзом.

"Це залежатиме від відносин України з Євросоюзом", - заявив у Москві журналістам у четвер, 7 квітня, міністр економіки України Сергій Терьохін, відповідаючи на запитання про те, чи вийде Україна з ЄЕП.

Міністр пояснив, що таке рішення залежатиме від швидкості інтеграції України в Євросоюз.

Україна зацікавлена лише в зоні вільної торгівлі

Сергій Терьохін відзначив, що учасникам ЄЕП необхідно вирішити питання про створення зони вільної торгівлі. "Чому б нам до кінця поточного року не зняти всі вилучення у взаємній торгівлі?" - запитав Терьохін. Він запропонував, щоб Росія, Україна, Казахстан і Білорусь зробили це одночасно.

Міністр економіки України відзначив, що підписані в середині 1990-х років угоди в межах країн СНД не виконуються. "Два роки тому була ратифікована угода щодо Єдиного економічного простору, і що? Як залишилися експортне мита, квоти, так і є проблеми", - сказав Сергій Терьохін.

Україна має намір запропонувати країнам-учасницям Єдиного економічного простору переглянути базову угоду стосовно ЄЕП, заявив Сергій Терьохін, виступаючи на першому інтеграційному форумі "Єдиний економічний простір Білорусі, Казахстану, Росії й України: значення, можливості, перспективи".

"Україна виходитиме з певними пропозиціями щодо перегляду базової угоди з формування Єдиного економічного простору", - сказав він.

За словами міністра, зокрема, це стосується корегування визначення ЄЕП. Також Терьохін відзначив, що Україна розглядає свою участь у ЄЕП лише у форматі створення зони вільної торгівлі й умов для переміщення капіталу, послуг і робочої сили. Це дозволить Україні зберегти курс на європейську інтеграцію.

За словами міністра, участь України у ЄЕП знайшла розуміння в європейського співтовариства.

Сергій Терьохін відзначив, що країни-учасниці ЄЕП повинні швидше повернутися до розгляду двох списків, один з яких стосується першочергових угод, інший – усіх інших.

Міністр визначив головні фактори для України при створенні зони вільної торгівлі. Зокрема, за його словами, Україна виступає за незастосування митних зборів, незастосування вилучень імпортних зборів, обмеження застосування антидемпінгових норм, уніфікацію транспортного і тарифного законодавств.

"Позиція України полягає в тому, що на першому етапі формування ЄЕП повинна бути створена зона вільної торгівлі без обмежень і вилучень, другий етап повинен передбачати членство у СОТ і гармонізацію внутрішніх законодавств, погоджених із принципами СОТ", - відзначив Терьохін.

За його словами, після виконання цих двох етапів можна буде піднімати соціальні, бюджетні питання.

Росія готова ризикнути

"Росія готова взяти на себе всі витрати і ризики з формування ЄЕП на забезпечення міцності створюваної конструкції", - заявив міністр промисловості й енергетики Росії Віктор Христенко, виступаючи на форумі ЄЕП.

За його словами, у 2004 році ВВП ЄЕП склав більше 711 млрд американських доларів, з яких на долю Росії припадає більше 70%.

Віктор Христенко повідомив також, що визначено пакет з першочергових 14 документів для подальшої інтеграції країн ЄЕП. За його словами, це ті документи, які необхідно підготувати до 1 липня.

Підготовлено й ще один пакет з 14 документів для наступного етапу, що передбачатиме подальше поглиблення інтеграції, сказав глава мінпроменерго Росії. "Ці документи охоплюють усі найважливіші сфери регулювання економіки", - наголосив він.

Також Христенко заявив, що при розробці пакета угод з формування ЄЕП передбачене створення комітету, якому буде передана частина повноважень країн-учасниць стосовно зміни ставок митних тарифів.

За його словами, після формування ЄврАзЄС (союз Росії і кількох країн Середньої Азії) уніфікація митних тарифів досягла 100%, а зараз перебуває на рівні 56-60%. "Головна причина того, що всі рішення, зокрема й щодо зміни ставок тарифу, залишилися в національній компетенції і не перейшли в розряд дій, реалізованих на наднаціональному рівні", - сказав Христенко.

"Ми врахували ці помилки при розробці пакета угод з формування ЄЕП і передбачили там створення відповідного комітету, якому буде передана частина повноважень країн-учасниць", - повідомив він.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект