НОВИНИ

08.04.2005 | Після візиту Ющенка до США відновлено термінову фінансову допомогу Україні
Джерело - Українська правда

У середині березня палата представників американського конгресу з метою економії бюджетних засобів скоротила цю допомогу майже у два рази, і тепер сенат хоче виправити положення.

Про це повідомили в секретаріаті американського сенату, куди в четвер надійшов схвалений комітетом сенатський законопроект про додаткові витрати федерального бюджету США на поточний фінансовий рік, що минає 30 вересня.

Законопроект буде затверджуватися на засіданні сенату в повному складі в понеділок.

"Комітет визнає історичні завоювання "помаранчевої революції" і вважає, що додаткове фінансування допоможе просуванню й консолідації життєво важливих політичних й економічних реформ у цій країні", - підкреслюється в супровідній довідці комітету з асигнувань.

"Комітет також рішуче підтримує програми по зміцненню організацій громадянського суспільства в Україні, які відіграють ключову роль у консолідації демократії.

Комітет вважає, що підтримка цих організацій повинна бути посилена, і рекомендує надати не менш $3 мільйонів 650 тисяч на ці програми", - підкреслюється в документі.

Під час візиту українського президента Віктора Ющенко у Вашингтона 4 квітня на спільній прес-конференції в Білому домі Буш повідомив, що очолювана ним адміністрація підтримує демократичний процес на Україні, і нагадав, що ще в лютому він вніс у конгрес запит про додаткове виділення Україні $60 мільйонів з американського бюджету.

Розглянутий зараз сенатом законопроект є сенатською версією термінового запиту Джорджа Буша про додаткові витрати федерального бюджету США на поточний фінансовий рік у розмірі $81,9 мільярда, внесеного главою Білого дому в американський конгрес 14 лютого.

У середині березня палата представників конгресу схвалила запит Буша, але скоротила при цьому обсяг допомоги Україні на $26,3 мільйони. Після рішення сенатського комітету з асигнуванням у сенатській версії законопроекту допомога Україні відновлена в повному обсязі.

Після прийняття сенатом законопроект повинен бути погоджений з версією, прийнятою раніше палатою представників конгресу, і після остаточного голосування й затвердження буде направлений на підпис Бушу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект