НОВИНИ

07.04.2005 | 21 квітня Україна планує підписати з НАТО цільовий план на 2005 рік
Джерело - ІЕАС

21 квітня Україна планує підписати з НАТО Цільовий план дій на 2005 рік. Про це у США журналістам повідомив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

"Ми можемо говорити про те, що 21 числа буде затверджено Цільовий план Україна-НАТО на 2005р., який мав бути затверджений ще в грудні 2004р., але цього не сталося через відсутність уряду в Україні”, - зокрема, сказав Б.Тарасюк.

За його словами, з урахуванням позицій країн - членів НАТО, Україна вийде на формат Інтенсифікованого діалогу, який також має на меті просування України до членства у НАТО. “Очевидно, це буде перехідний етап до плану набуття членства. З цією метою передбачається засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Вільнюсі 21 числа, де я маю брати участь”, - сказав міністр.

Він підкреслив, що у Спільній заяві Президентів України і США, проголошеній 4 квітня ц.р. у Вашингтоні, міститься теза про те, що США підтримують курс України на вступ до НАТО, і що про це особисто говорив Президент США Джордж Буш.

За словами Б.Тарасюка, “очевидно, буде прийнято принципове рішення про переведення України в формат інтенсифікованого діалогу щодо набуття членства”. Наступним етапом має бути приєднання України до МАР (Membrship Action Plan), зазначив міністр.

Він також зауважив, що до цього часу Інтенсифікованого діалогу між НАТО і Україною не було, і що це є “крок вперед, порівняно з тим форматом, який ми маємо сьогодні”.

Як відомо, 5 квітня у Вашингтоні Президент України Віктор Ющенко і Президент США Дж.Буш після двосторонніх переговорів підписали спільну заяву, у якій було сказано, що США підтримують прагнення України стати членом НАТО та готові допомогти Україні досягти свої цілі через підтримку в здійсненні складних реформ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект