НОВИНИ

07.04.2005 | Влада Польщі вшанувала пам’ять Папи
Джерело - ProEUROPA

В Сеймі Польщі відбулося урочисте зібрання депутатів та сенаторів на честь їх славного земляка глави Римо-католицької церкви Яна Павла II.

“Польща оплакує свого найславнішого сина. Об’єднанні смутком і болем поляки віддають шану прекрасній, мудрій людині та визначному Папі”, - сказав голова Сейму Влодзімеж Цімошевич, промовляючи до учасників зібрання.

“Спільне засідання Сейму та Сенату, присвячене пам’яті Папи, матиме не повноцінне значення, якщо не надихне всіх присутніх тут задуматися глибше над власним життям та вчинками”, - відзначив він.

“Тим більше, що наші вчинки часто суттєво впливають на долю багатьох людей”, - підкреслив глава Сейму.

Учасники зібрання, серед яких Президент Польщі Олександр Квасьнєвський та прем’єр Марек Белька, переглянули запис промови Яна Павла II у Сеймі під час його візиту до Польщі в 11 червні 1999 року.

Папа у своїй промові говорив, що державні службовці повинні насамперед старатися задля блага людини та суспільства, а не для власної користі.

Учасники зібрання на завершення хвилиною мовчання вшанували пам’ять понтифіка.

Раніше Президент оголосив національну жалобу з приводу смерті Папи, а Уряд Польщі визнав вихідним день його поховання, аби усі поляки могли попрощатися з ним.

Найбільші приватнії компанії в країні також оголосили вихідним 8 квітня, щоб їхнім працівникам ніщо не заважало провести в останню путь Папу.

Телевізійні канали вирішили відмовитись від транслювання розважальних програм та реклами. Відмінені також усі інші розважальні та спортивні заходи.

Близько 2 мільйонів поляків планують поїхати до Риму на прощання з Яном Павлом ??. Загалом Ватикан очікує прибуття 5 мільйонів пілігримів.

На похорон також прибудуть лідери більшості держав світу.

Кароль Войтила (в миру) став перший поляком, який став Папою та першим главою Римо-католицької цервки не італійцем за останні 450 років.

Ян Павел II знаний величезною кількістю подорожей у найвіддаленіші кутки світу, де він постійно закликав до миру та розуміння поміж усіма людьми.

Він також став першим головою католицької церкви, який переступив поріг мусульманської та єврейської святині та вибачився перед православними за недобрі вчинки католиків.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект