НОВИНИ

18.10.2012 | Росія та Угорщина домовилися з Україною про перевезення ядерних матеріалів через її територію
Джерело - УКРІНФОРМ

Угода між урядами Росії, Угорщини та України про співпрацю в сфері перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Угорщиною через територію України підписана 17 жовтня в Києві.
 
Про це повідомили в Департаменті комунікацій Держкорпорації "Росатом".
 
"Угода визначає основні принципи здійснення перевезень ядерних матеріалів між Росією та Угорщиною. Вона покликана замінити угоду, що була у нас, між урядом Російської Федерації, урядом України та урядом Угорської Республіки про співпрацю в сфері транспортування ядерного палива між Угорською Республікою і Російською Федерацією через територію України від 29 грудня 1992 року", - говориться в повідомленні.
 
У "Росатомі" нагадали, що з часу підписання угоди 1992 року сталися великі зміни - і в світі, і в країнах-учасниках. Зокрема, отримала серйозний розвиток нормативно-правова база, яка регулює комплекс питань використання ядерної енергії. Істотно посилилися, у тому числі з урахуванням уроків аварії на АЕС "Фукусіма", прийняті в світі вимоги до гарантування ядерної безпеки. На новий рівень виходить співпраця між трьома країнами в ядерній енергетиці. "Нова угода відображає всі ці реалії", - додали в російській компанії.
 
З російського боку Угоду підписав заступник генерального директора Держкорпорації "Росатом" із міжнародної діяльності Микола Спасський, з угорського боку - генеральний директор Державного відомства з атомної енергії Угорщини Йозеф Ронакі, з українського боку - голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект