НОВИНИ

18.10.2012 | Україна долучиться до розробки енергостратегії регіону
Джерело - Українська енергетика

Міністри енергетики з Західних Балкан, Молдови та України зустрінуться сьогодні для того, щоб скласти стратегію для регіону.
 


Європейська Комісія очолює оперативну групу що займається виробленням загальної стратегії в рамках угоди про співпрацю ЄС з Балканами та Україною, що відома як Енергетичне Співтовариство. Інші оперативні групи за цією угодою працюють над питаннями енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, екології.
 


Регіональна оперативна група нещодавно зазнала критики, коли від чотирьох євро парламентарів та декількох НУО надійшли скарги в Єврокомісію щодо браку прозорості у складанні стратегії та її обмежених екологічних цілей.
 


Цими євро депутатами були, зокрема, Маріа Елені Коппа (група «Соціалісти та демократи», Греція), Едуард Кукан (група «Християнські демократи», Словаччина), Йелко Кацин (група «Ліберали», Словенія) та Франциска Брантнер (група «Зелені», Німеччина).
 


Пояснюючи стратегію, речниця директорату Єврокомісії з питань енергетики, сказала: «Дві основні причини, які спонукали до розробки цього документу (регіональної енергетичної стратегії) були очікуваний розрив між постачанням та попитом на електроенергію на наступне десятиліття в Енергетичному Співтоваристві, а тому і високий рівень інвестиційних потреб в розвиток енергетичної інфраструктури».
 


Стратегія представляє описове резюме існуючої інформації та зобов’язань, сказала Хольцнер. «Задачею стратегії не є оцінювати або судити про цю інформацію чи зобов’язання. Більше того, стратегія не має на меті створення нових зобов’язань поза межами існуючих».
 


Непрозора природа стратегії викликала заперечення з боку громадських організації та депутатів Європарламенту. Попри те, що з громадськими організаціями радилися, їм не надали проект стратегії напередодні, щоб вони могли надати свою реакцію.
 


Проект регіональної стратегії був опублікований на сайті Енергетичного Співтовариства 27 липня 2012 року. На цьому етапі їм сказали, що процес консультацій вже «закритий». Єдиний спосіб, в який вони могли внести свій вклад, це заповнення інтернет-опитника в квітні 2012 року.
 


«На нашу думку, інтернет-опитник не є адекватним способом отримання комплексної інформації від зацікавлених сторін, включаючи організації громадянського суспільства», написали чотири євро депутати у своєму листі.
 


Стратегія визначає в якості мети до 2020 року енергозбереження на рівні 9% відносно 2009 року.
 


Регіональні НУО поскаржилися, що зазначені цілі в енергоефективності є «сміховинно малими» в порівнянні з існуючими можливостями в галузі.
 


«Відмінно, що ЄС та сторони-підписанти мають на меті створення спільного ринку з однаковими правилами», заявив директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Славчо Нейков.
 


«Проте, коли справа доходить до реалізації проектів, далі до урядів та регуляторів, не потрібно забувати бізнес, адже в решті по більшій мірі саме бізнес інвестуватиме» , додав він.
 


За його словами, в той час, як певні дії, такі як установка індивідуальних «розумних» лічильників у будинках «навряд чи може бути предметом регіональної стратегії», проект пропозиції розглядає, що є необхідним мінімумом для повного задоволення споживацького попиту на енергію.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект