НОВИНИ

05.04.2005 | Буш не хоче, щоб Ющенко вибирав між НАТО і ЄС
Джерело - Українська правда

Президенти України й США Віктор Ющенко й Джордж Буш підписали спільну заяву "Порядок денний нового сторіччя для українсько-американського стратегічного партнерства".

Про це вони повідомили на прес-конференції після зустрічі в Білому домі в понеділок. Зустріч протривала годину, на 10 хвилин довше запланованого.

Ющенко підкреслив, що нова стратегія відзначає "нову еру стратегічного партнерства між нашими країнами", а також дружбу між народами й партнерство "заради просування цінностей, свобод і безпеки".

На прес-конференції в понеділок у Вашингтоні після зустрічі в Білому домі Буш заявив, що є прихильником вступу України в НАТО.

"Я є прихильником ідеї членства України в НАТО", - сказав він.

Буш підкреслив, що вперше зустрівся з Ющенком саме на саміті НАТО в 2005 році, коли Україна й США обговорювали питання партнерства.

"Ми говорили, що ми хочемо допомогти Україні вийти на цей шлях (членство в НАТО)", - відзначив американський президент, підкресливши, що тоді на зустрічі, як і зараз, метою було надати українському уряду можливість зрозуміти, що необхідно для вступу України в НАТО.

Буш відзначив, що США знає про прагнення України в ЄС. У зв'язку із цим він сказав: "Ми не хочемо, щоб український народ вибирав: дружба з ЄС чи дружба зі США. Ви повинні бути друзями і ЄС, і НАТО - це не питання вибору".

Буш підкреслив, що коли прийде час Штати готові допомогти Україні ухвалити необхідні рішення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект