НОВИНИ

10.10.2012 | Кемерон: питання співпраці в рамках ЄС будуть виноситися на референдум
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Доля відносин Британії з Євросоюзом має вирішитися на рефендумі. Про це повідомив прем'єр-міністр Великобританії Дейвід Кемерон в інтервю BBC. За його словами, він би провів його в 2015, якби залишився при владі.
 
Прем'єр-міністр вважає, що це був би найбільш «чесний, простий і точний шлях» для отримання відповідей на відкриті запитання стосовно майбутнього Великобританії в ЄС. Кемерон уточнив, що на референдумі не постане питання про приєднання до зони спільної валюти. Йтиметься лише про зміну акцентів у взаємовідносинах всередині ЄС.
 
Британія пристосується до змін в ЄС
 


Необхідність переосмислити стосунки з ЄС – вимога часу, вважає британський прем´єр. «Європа змінюється – інтеграційні процеси посилюються. І нам важливо, щоб вони зберегли єдину валюту. Але в будь-якому разі те, що відбувається нині – привід продумати свіжішу і кращу схему взаємовідносин», зазначив Кемерон в інтев'ю. За його словами Великобританія без сумніву має залишатися в ЄС, адже це її найбільший торгівельний партнер. Але потрібно наново домовитися з країнами, які входять до валютного союзу. Залишилося лише продумати на яких умовах.
 
Коли влада Великобританії зрозуміє, як вона бачить майбутню співрацю, потрібно погодити ці погляди з народом. «І найкраще це покаже референдум або загальні вибори», зазначив Кемерон на з'їзді Консервативної партії у Бірмінгемі, передає агентство Reuters. Окрім цього, прем'єр-міністр обіцяв, що не втягне країну в боргову кризу Єврозони і після 2015 буде виставляти на референдум кожен контракт з ЄС, напередодні підписання. Також він схвально поставився до ідеї розробити два окремих бюджети в ЄС. Один – для Єврозони, а інший для Британії та держав поза валютним союзом.
 
Не повторити помилок
 
Євроскептики у партії Кемерона проти глибокої інтеграції в рамках ЄС. Через боргову кризу в Єврозоні їхні позиції стають дедалі більш радикальними. Натомість партери по коаліції, ліберальні демократи, збентеженні відродженням анти-європейських настроїв. Прем’єр-міністр на разі зберігає помірковані позиції.«Ми хочемо залишитися в ЄС, але не в такому, яким він є зараз», - зауважив Кемерон. В грудні минулого року він заспокоїв євроскептиків тим, що виступив проти укладення нового союзного договору з ЄС, де були прописані жорсткіші вимоги до бюджетного дефіциту країн – учасників союзу. Нині він заявляє, що у разі виникнення потреби він знову накладе вето на новий бюджет ЄС.
 
Суперечки навколо «європейських питань» не нові у Британії. Консервативній партії, яку очолює Кемерон, тема відносин з ЄС слугує яблуком розбрату вже не одне десятиліття. Свого часу Маргрет Тетчер та Джон Мейджор, останні висуванці партії, що займали найвищий пост в державі, поплатилися посадою за неспроможність погодити політику у відносинах з ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект