НОВИНИ

05.04.2005 | Прийнятий бюджет-2005 на 43 питання наблизив Україну до СОТ - Терьохін
Джерело - УНІАН

Міністр економіки України Сергій Терьохін впевнений, що Україна вступить до Світової організації торгівлі у цьому році.


Як передає УНІАН, про це С.Терьохін заявив в інтерв?ю журналістам у Вашингтоні (С.Терьохін супроводжує Президента України Віктора Ющенка під час його візиту до США 3-7 квітня).

За словами С.Терьохіна, якщо до ухвалення держбюджету на 2005 рік Мінекономіки нараховувало 55 проблемних для України питань щодо її приєднання до СОТ, то після ухвалення бюджету їх залишилося 12.

“Завтра Верховна Рада розглядає ключовий законопроект про захист інтелектуальної власності. Якщо це вирішимо – залишиться 4 невирішених питання. А це вже технічні деталі”, - сказав С.Терьохін. “Отже, я впевнений, що цього року ми вступимо до СОТ”, - наголосив він.

Таку ж думку висловив і в коментарі журналістам секретар Ради національної безпеки і оборони Петро Порошенко (який також супроводжує В.Ющенка до США): “Рівень діалогу і рівень компромісу сьогодні дозволяють бути переконаним, що, виконуючи те амбіційне завдання, яке поставив Президент – вступ України до СОТ до кінця року, – де ключовими факторами є переговори із США та Китаєм, - ми під час цього візиту чітко зафіксуємо світло у кінці тунелю”.

Як відомо, проведення наступних зборів Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до Світової організації торгівлі заплановане на середину червня.

За словами голови Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ Серджіо Маркі, ці збори будуть вирішальними у тому питанні, чи увійде Україна до СОТ до кінця поточного року. "Якщо ми зможемо закрити і максимально обмежити кількість існуючих прогалин до літньої паузи, нам вдасться добитися вступу України у СОТ цього року", - сказав С.Маркі.

Чергове, 14-те офіційне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до Світової організації торгівлі СОТ, яке відбулося у Женеві, завершилось 25 березня 2005 року. Делегацію України на засіданні очолював міністр економіки України Сергій Терьохін.

На сьогодні Україна підписала 30 протоколів про взаємний доступ на ринки товарів та послуг, необхідних для вступу в СОТ. З США переговори ще тривають, оскільки Сполучені Штати вимагають від України врегулювання законодавства в інтелектуальній сфері.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект