НОВИНИ

01.10.2012 | В Афганістані за 11 років загинуло 2 тисячі американських солдатів
Джерело - УКРІНФОРМ

Кількість американських військових, які загинули в Афганістані за 11 років наземної антитерористичної операції, досягла 2000 осіб.
 
Про це повідомляє Associated Press.
 
За даними агентства, двохтисячним загиблим став американський солдат, убитий 30 вересня зрадником з афганських сил безпеки на одному з блок-постів на сході країни. Внаслідок нападу загинув ще один контрактник - не американець, а також двоє афганських військовослужбовців.
 
Ще двох американців було убито напередодні при нападі терористів на блок-пост Національної армії Афганістану поблизу міста Сайєдабад. У цій же сутичці було убито і кілька афганських військових.
 
За статистикою незалежного фонду Brookings Institution, найбільша кількість смертей - 40% - стали наслідком використання терористами саморобних вибухових пристроїв.
 
На другому місці у списку причин (близько 30 відсотків) - вогонь по своїх. Спостерігачі також зазначають, що втрати американських військ зросли після відправлення до Афганістану контингенту з 33 тисяч військових Бараком Обамою у 2009 році. Це угруповання повинне було придушити збільшену активність терористів з руху Талібан.
 
При цьому за даними сайту iCasualities.org, що проводить підрахунок втрат США і країн коаліції в Іраку і Афганістані, на 30 вересня 2012 року в Афганістані загинуло вже 2125 американських військових. Втрати британців становлять 433 людей і ще 633 загиблих з інших країни. Пік втрат припадає на 2010 рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект