НОВИНИ

04.04.2005 | Візит президента України до США: американські експерти очікують прориву в українсько-американських відносинах
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У США очікують від візиту президента України Віктора Ющенка прориву в українсько-американських відносинах. У понеділок глава української держави, який вже прибув до Сполучених Штатів, має зустрітися з президентом США Джорджем Бушем. 

Від візиту Ющенка, який розпочнеться у понеділок з переговорів з президентом США Джорджем Бушем, очікують радикальних змін в українсько-американських відносинах, реальної допомоги з боку США в галузі економіки та сприяння в процесі євроінтеграції.

В інтерв”ю ”Німецькій хвилі” експерт відділу країн Східної Європи та пострадянських держав Американської Ради зовнішньої політики Мілош Кельвін сказав: ”Візит Віктора Ющенка до Сполучених Штатів знаменує собою абсолютно новий етап українсько-американських відносин. По-перше, тому, що це візит лідера української демократії, яка перемогла, й, по-друге, це візит президента країни, яка може стати форпостом демократії в регіоні й противагою Росії, котра дедалі помітніше скочується до тоталітаризму. Гадаю, що Віктор Ющенко це розуміє, а тому намагатиметься отримати з нинішньої ситуації максимальну вигоду. Американська адміністрація готова надати Україні підтримку при вступі до Світової організації торгівлі вже цього року. Дуже важливо добитися скасування поправки Джексона-Веніка, й, гадаю, Віктор Ющенко ставитиме це питання під час переговорів. Очевидно, що він також добиватиметься підтримки США в питанні вступу України до НАТО та Європейського Союзу”, – сказав експерт відділу країн Східної Європи та пострадянських держав Американської Ради зовнішньої політики Мілош Кельвін.

Під час візиту до США президента України супроводжують державний секретар Олександр Зінченко, секретар Ради національної безпеки й оборони Петро Порошенко, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр оборони Анатолій Гриценко, міністр економіки Сергій Терьохін та міністр транспорту України Євген Червоненко.

У неділю 3 квітня літак з президентом України Віктором Ющенком, його дружиною та українською делегацією на борту приземлився о 18.30 вечора на військово-повітряній базі Ендрюс.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект