НОВИНИ

29.09.2012 | У НАТО висловили сподівання, що вибори в Україні будуть демократичними і прозорими
Джерело - Korespondent

НАТО зацікавлене в демократичній, вільній, незалежній Україні, яка є ключовим чинником євроатлантичної безпеки, заявив помічник Генсека НАТО з питань нових викликів безпеці Габор Іклоді.


У НАТО висловили сподівання, що вибори в Україні будуть демократичними і прозорими 


"НАТО не зацікавлене в розриві відносин з Україною, в тому, щоб робити якусь паузу. Наша організація щиро зацікавлена ​​у розвитку відносин з нею. НАТО потребує в Україні, а вашій країні необхідний альянс ... Україна є надзвичайно важливим чинником євроатлантичної безпеки", - заявив він.


Іклоді наголосив, що Україна вже подолала значний відрізок на шляху розвитку демократії, але під час Чиказького саміту НАТО прозвучала стурбованість щодо її подальшого розвитку.


У зв'язку з цим Альянс надає великого значення парламентським виборам в Україні, які повинні відбутися 28 жовтня. "Вважаю, що парламентські вибори, які повинні через місяць відбутися в Україні, нададуть вашій країні можливість довести, що вона віддана демократичним цінностям, і провести вільне і чесне голосування. Членами альянсу ці вибори розглядаються як дуже важлива віха", - сказав Іклоді.


За його словами, НАТО сподівається, що парламентські вибори в Україні будуть вільними, чесними, демократичними і допоможуть зміцнити демократичні інститути в країні.


Іклоді також зазначив, що НАТО і Україна не проводили жодної систематичної спільної оцінки нових викликів безпеці. "Але в рамках комісії Україна-НАТО досить регулярно обговорюються нові загрози ... Іншими словами, йдеться про упорядкований обмін інформацією між Україною та Організацією Північноатлантичного договору на штабному рівні", - зауважив він.


На питання, скільки повинна витрачати на армію Україна після того, як вона зафіксувала свій позаблоковий статус, Іклоді сказав: "Це виключно рішення вашої країни, скільки витрачати на оборону. Але як угорець можу сказати: перед тим як Угорщина стала членом НАТО, ми провели дослідження і з'ясували, що нейтралітет і позаблоковий статус коштуватиме нам дорожче, ніж наше членство в цій організації: альянс створює більше можливостей. Але якщо ви хочете забезпечити свою безпеку власними силами, то, звичайно ж, це буде вам коштувати дорожче, ніж якщо навантаження із забезпечення безпеки ви розділите з іншими".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект