НОВИНИ

28.09.2012 | Держборг країн з розвиненою економікою досягнув рівня Другої світової війни - МВФ
Джерело - УКРІНФОРМ

Державний борг на рівні більш як 100% ВВП став цілком звичним явищем, а в країнах з розвиненою економікою на даний час досягнув найвищого рівня з часу Другої світової війни.


  • Держборг країн з розвиненою економікою досягнув рівня Другої світової війни - МВФ 

  • Про це говориться у новій жовтневій доповіді експертів МВФ "Перспективи розвитку світової економіки".


    "Державний борг у країнах з розвиненою економікою досягнув найвищого рівня з часу Другої світової війни. Рівень валового боргу в Японії, Греції, Італії, Португалії, Ірландії та США, перевищує 100%", - говориться у розділі про надмірну державну заборгованість.


    У документі додається діаграма показників 10 країн з розвиненою економікою з найбільшим процентним відношенням держборгу до ВВП за 2011 рік. Згідно з діаграмою, на першому місці Японія з близько 230%. За нею йде Греція (більш як 160%) та Італія (під 120%).


    У межах від 100 до 110% - Португалія, Ірландія та США. Майже впритул до стовідсоткової позначки стоять стовпчики держборгу Ісландії та Бельгії, за якими йдуть Франція і Великобританія (понад 80%), а також Іспанія (в районі 70%).


    Разом з тим, на фоні цієї вражаючої картини у доповіді зазначається, що багато країн з розвиненою економікою відчували протягом минулого століття не менш високий тягар державної заборгованості, ніж те, яке спостерігається сьогодні. Так, з 22 країн, за якими МВФ має дані за останнє століття, 14 пережили, принаймні, один епізод, коли їх борг перевищував 100%, а з рядом держав таке траплялося навіть кілька разів.


    На основі аналізу вказаної інформації, експерти роблять висновки про те, що досвід цих країн істотно відрізняється, але у всіх випадках коефіцієнт заборгованості зазвичай знижується дуже повільними темпами.  "Скорочення боргу - це марафон, а не спринт", - наголошують у МВФ, додаючи, що "через 15 років після того, як рівень боргу перевищує 100%, він в середньому виявляється лише трохи нижче".


    Вивчивши "віковий досвід" автори доповіді запропонували "дорожню карту" для успішного вирішення проблеми поточної надзвичайної державної заборгованості. На їх думку, найголовніше, щоб бюджетна консолідація, з метою подолання її негативного впливу, супроводилася заходами з підтримки економічного зростання. При цьому, треба зосередитися на усуненні глибинних структурних проблем в економіці та старатися, щоб грошово-кредитна політика була, по можливості, адаптивною, зазначається у "дорожній карті".


    Разом з тим, експерти визнають, що невелике скорочення заборгованості можливе навіть за відсутності сильного економічного зростання, як показує приклад Італії у 1990-і роки.


     


    | | | Додати в вибране
    Пошук
    Підписка
    Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
    Інститут євро-атлантичного співробітництва
    Центр "Україна - Європейський вибір"
    Defense Express
    Центр європейських та трансатлантичних студій

    Rambler's Top100 Rambler's Top100


    Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
    Міжнародного Фонду "Відродження"
    Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
    Центру інформації та документації НАТО в Україні
    © 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
    Всі права захищено.

    Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
    На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект